Viekšnių malūną ruošiamasi parduoti be bendruomenės žinios

Viekšnių malūnas. Nuotr. iš Ventos regioninio parko direkcijos archyvo

Viekšnių malūnas įtrauktas į parduodamų objektų sąrašą, kuris bus tvirtinamas penktadienį vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje.
Viekšniuose gyvenantis Tarybos narys Paulius Auryla šį sprendimą vertina kaip slaptą ir skubotą –apie tai, kad ruošiamasi parduoti šį kultūros paveldo objektą, nebuvo informuota nei seniūnija, nei vietos bendruomenė.

Antikorupcijos komisija vertino neigiamai

„Slaptą“ malūno pardavimo klausimą politikas kėlė ir penktadienį vykusiame Antikorupcijos komisijos posėdyje. Aštrios diskusijos dėl planuojamų Savivaldybės veiksmų verda socialiniuose tinkluose.
Komisijos nariai pritarė, kad bendruomenei svarbūs sprendimai turėtų būti priimami pasitariant tiek su ja, tiek su vietos savivalda.
Daugumos koalicijai priklausantis komisijos pirmininkas socialdemokratas Jonas Jurkus taip pat palaikė kolegas ir pažadėjo komisijos nuomonę pranešti merui, vicemerams, Savivaldybės administracijos vadovams – kad tokie dalykai nepasikartotų.

Valdė muziejus

Daug metų šį valstybės saugomą paveldo objektą iš Mažeikių rajono savivaldybės nuomojosi verslo įmonė ir eksploatavo jį elektrai gaminti. Praėjusiųjų metų pavasarį sutartis nutrūko. Savivaldybės tarybos sprendimu, šis turtas buvo perduotas Mažeikių muziejui.
Muziejininkai neapsidžiaugė tokia „dovana“ ir ją vadino papildomu galvos skausmu. Savivaldybės vadovai tada aiškino, kad toks sprendimas – vienintelė galimybė pritraukti lėšų šiam kultūros paveldo objektui atnaujinti. Turtą perdavus biudžetinei įstaigai, buvo planuota įgyvendinti projektą, pagal kurį Viekšnių malūnas būtų pritaikytas kultūrinėms ir pažintinėms reikmėms.

One Reply to “Viekšnių malūną ruošiamasi parduoti be bendruomenės žinios”

  1. deja parašė:

    bet Mažeikių muziejaus darbuotojai tingi ar absoliučiai nesugeba pasinaudoti galimybe pritraukti lėšų šiam kultūros paveldo objektui atnaujinti. Kokia muziejaus darbuotojų profesinė kvalifikacija ? Sėdi, tik kad algą imti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video