Viekšnių malūnas kol kas nebus parduodamas

Mero siūlymu, nuspręsta sudaryti darbo grupę, kuri teiktų siūlymus dėl tolesnio malūno likimo. Vido STANKAUS nuotr.

Viekšnių malūnas išbrauktas iš parduodamų objektų sąrašo, kuris bus tvirtinamas penktadienį vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje. Ketinimus parduoti šį kultūros paveldo objektą pristabdė visuomenės nepasitenkinimas – apie numatomą Viekšnių vandens malūno privatizavimą nebuvo informuota nei seniūnija, nei vietos bendruomenė.
Viekšniškiai kritiškai vertina valdžios neapsisprendimą, pasigenda aiškios vizijos dėl malūno ateities.

Viekšnių malūno likimas ne pirmą kartą atsiduria politikų rankose. Mažeikių muziejui jis perduotas praėjusių metų Savivaldybės tarybos sprendimu. Toks kultūros objekto gelbėjimo planas buvo priimtas, nutrūkus Savivaldybės administracijos ir verslo įmonės nuomos sutarčiai.
Malūno perdavimas Mažeikių muziejui taip pat sukėlė aistrų – su muziejaus administracija nesitarta, pinigų objektui išlaikyti neskirta. Muziejininkai tokią „dovaną“ tada pavadino papildomu galvos skausmu. Savivaldos vadovai teigė, kad šis sprendimas – vienintelė galimybė pritraukti lėšų kultūros paveldo objektui atnaujinti.
Pastato valdytoju Mažeikių muziejus buvo mažiau nei metus. Per tą laikotarpį iš biudžeto nebuvo skirta lėšų net minimaliai jo priežiūrai.
„Dar prieš priimant sprendimą mums perduoti Viekšnių malūną, ir Tarybos komitetuose, ir Savivaldybės administracijoje kėliau klausimą, koks bus jo likimas, jei finansavimo iš Kultūros ministerijos gauti nepavyks, nes dėl apverktinos būklės pastatą reikia skubiai remontuoti. Jokio konkretaus atsakymo nesulaukėme, todėl jau tada pasakiau, kad negavus valstybės finansavimo Viekšnių malūną grąžinsime Savivaldybei“, – atsakydamas į „Santarvės“ klausimą, kodėl muziejus atsisakė šio objekto, diskusijas prisiminė muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto