Viekšnių muziejai – ant permainų slenksčio?

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Viekšniškiams sunerimus dėl miestelyje veikiančių muziejų eksponatų perdavimo Mažeikių muziejui, prabilta apie galimas permainas.

Susirūpinimą reiškė jau seniai

Ženklų, kad viekšniškiai nerimauja dėl to, kad čia esančių dviejų Mažeikių muziejaus padalinių – Viekšnių I-osios vaistinės ir Lietuvos aviacijos pradininko A. Griškevičiaus muziejų – eksponatai gali būti perduoti Mažeikių muziejui, buvo jau praėjusią vasarą.
Tuomet „Santarvė“ sulaukė Mažeikių muziejaus direktoriui Vaidotui Balzeriui adresuotų klausimų, ar viekšniškių surinkta etnografinė medžiaga nebus perduota Mažeikiams.
„Jei bus, tai mes, viekšniškiai, nesutinkame, nes patys esame prisidėję prie eksponatų rinkimo ir nenorime jų niekam atiduoti“, – susirūpinimą išreiškė į redakciją paskambinęs viekšniškis.
Viekšniškių nerimą dar labiau pakurstė praėjusį rudenį prasidėjusi eksponatų inventorizacija.

Siūlo permainas

Viekšniuose veikiantys muziejai, pagal Mažeikių muziejaus nuostatus, yra jo struktūriniai padaliniai – skyriai, neturintys filialo statuso.
Juose nėra rinkinių saugojimo pareigybės, tad ir struktūrinių padalinių eksponatų apskaita vykdoma pagrindiniame – Mažeikių muziejuje.
Savivaldybėje vykusio darbo grupės posėdžio metu Mažeikių muziejaus direktorius V. Balzeris jo dalyviams pateikė siūlymus, kaip būtų galima išspręsti šią situaciją.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto