Viekšnių seniūnijos laukuose aptikta granata

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienio vakarą Ašvėnų kaimo, priklausančio Viekšnių seniūnijai, laukuose kelias valandas budėjo policijos ir ugniagesių gelbėtojų ekipažai. Atliekant žemės ūkio darbus, čia buvo aptiktas daiktas, panašus į sprogmenį.

Apie tai specialiosioms tarnyboms buvo pranešta ketvirtadienį, apie penktą valandą po pietų. Iškviesti kariai išminuotojai, kurie į Ašvėnus atvyko apie devintą valandą vakaro.
Kariškiai nustatė, kad radinys – Antrojo pasaulinio karo laikų rankinė granata. Sprogmenį jie sunaikino vietoje.
Kariškiai informuoja: jau prasidėjo žemės ūkio darbai, o kartu ir pavojingų radinių sezonas. Ketvirtadienį sprogmenys buvo rasti Radviliškio, Šiaulių, Raseinių rajonų ir Kalvarijos savivaldybėse, du kartus išminuotojams teko vykti į Vilkaviškio rajoną.
Praėjusiais metais Mažeikių rajone vyko 25 sprogmenų nukenksminimo operacijos, 2018 m. – 24. Pernai rajone buvo rasta ir sunaikinta apie 30 įvairaus kalibro Antrojo pasaulinio karo sprogmenų. Šių metų sausį rankinė granata buvo rasta Žemaitijos gatvės daugiabučio gyvenamojo namo balkone.
Kariškiai pataria gyventojams būti atsargiems: pastebėjus tokį radinį, jo neliesti, nenagrinėti, o iš karto apie tai pranešti skubios pagalbos telefonu; nieko neprileisti prie radinio vietos, ją pažymėti ir parodyti atvykusioms specialiosioms tarnyboms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto