Viekšniuose atidaryta dekoratyvinių lėkščių ir medalių paroda

Viekšniškiai ekspoziciją galės apžiūrėti iki lapkričio mėnesio pabaigos. Autorės nuotraukos

Ketvirtadienį Viekšnių kultūros centre atidaryta lėkščių ir medalių paroda. Ekspozicijos lankytojams siūloma apžiūrėti daugiau nei 230 metalinių, medinių, keraminių, porcelianinių dirbinių iš 24 pasaulio šalių.


Sunešė gyventojai

Parodos organizatorė Viekšnių kultūros centro darbuotoja Salomėja Krupovisovienė pasakojo, kad į parodą dirbiniai sunešti seniūnijos gyventojų pastangomis.
Vienus jų viekšniškiai iš kelionių parsivežė kaip siuvenyrus, kitus gavo dovanų, o tarp gausybės eksponatų galima rasti net ir prieš 30–40 metų gamintų dirbinių.

Autorės nuotraukos

„Man tos mintys rengti parodas atsiranda savaime. Besikapstant po senienas atrandu kažką įdomaus, pastebiu ir namuose turinti įdomių dalykų. O šitie dirbiniai surinkti ir sudėti į vieną vietą tiesiog spontaniškai“, – apie idėją surengti parodą sakė S. Krupovisovienė.
Ji pridūrė, kad ir pati ekspoziciją praturtino atnešdama bemaž keturiasdešimt dirbinių.


Kiekvienas su istorija

Įvairių formų, stilistikos, spalvų eksponatai į Viekšnių kultūros centrą atkeliavo iš skirtingų pasaulio šalių. Čia galima rasti dekoratyvinių lėkščių su valstybių atributika, ne vienas dirbinys kalba apie tautų istorinius faktus, todėl apsilankiusieji parodoje ne tik susipažins su meniniais dirbiniais, bet ir primins ne vieną istorinį įvykį.
Medaliai parodoje taip pat įvairūs. Čia galima rasti ir vestuvinių, ir už sportinius, meninius,  pasiekimus gautų, taip pat ir jubiliejaus proga dovanotų dirbinių.
„Ruošiant šią parodą praturtėjau ir pati, nes kiekvienas eksponatas kuri kažkokią istoriją“, – sakė S. Krupovisovienė.
Viekšniškiai ekspoziciją galės apžiūrėti iki lapkričio mėnesio pabaigos.

Autorės nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto