Viekšniuose – edukacinės badmintono pamokos

Naujoje gimnazijos sporto salėje vienu metu badmintoną gali žaisti 24 žmonės.
Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Gražią iniciatyvą, norėdami paskatinti pajudėti ir pasimokyti badmintono subtilybių, parodė Viekšnių gimnazija ir bendruomenė – keturis trečiadienius gyventojai į naująją gimnazijos sporto salę buvo kviečiami pažaisti badmintono. Edukacinės šio žaidimo pamokos skirtos istorinei miesto sukakčiai.

Skatina pajudėti

Šiais metais Viekšnių miestas pažymi Magdeburgo teisių suteikimo 230 metų sukaktį, vienas iš tokių renginių – edukacinės badmintono pamokos, kurias veda gimnazijos direktorius Rimantas Gricius.
„Pats jau seniai užsiimu šia sporto šaka, o svarstant, kokiais renginiais pažymėti gražią sukaktį, pasiūliau gyventojus supažindinti su šiuo įdomiu, gal kiek mūsuose mažiau žinomu ir mažiau populiariu žaidimu. Vienas iš sumanymo tikslų buvo ir yra tas, kad žmonės pabandytų pažaisti badmintoną ir galbūt „užsikabintų“. O rudenį ateitų į naująją sporto salę ir aktyviai vakarais praleistų savo laisvalaikį“, – kalbėjo R. Gricius.

Aktyviausi pradedantys badmintono žaidėjai bus paskatinti – birželio 18-ąją Juodeikių pušyne vyksiančios šventės „Visi Viekšniai kartu“ metu jiems bus įteikti miestelio amatininkų pagaminti prizai.
Prieinamas visiems
Viekšniškiai vieninteliai mūsų rajone jau daug metų kultivuoja badmintoną, kurį galima žaisti nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar fizinio bei sportinio pasirengimo.

„Badmintonas, be fizinio išsilavinimo ir kūno ugdymo, suteikia dar du svarbius dalykus: strateginį mąstymą, nes šioje sporto šakoje reikia priimti greitus sprendimus, o kartu tai yra aktyvi akių treniruotė – dvikovų ir varžybų metu jos privalo greitai sekti plunksninuką“, – apie žaidimo naudą kalbėjo šios sporto šakos entuziastas.
Badmintonas – žaidimas, kurį žaidžia du arba keturi žaidėjai, rakete per tinklą smūgiuodami plunksninuką – kamuoliuką, padarytą iš plunksnų arba plastiko ir kamščio galvutės. Žaidimo tikslas – permušti kamuoliuką per tinklą į varžovo aikštelės pusę taip, kad varžovas negalėtų atmušti atgal, ir neleisti jam nukristi savo aikštelės pusėje.

Laukiami trečiadieniais

Vienintelis šio žaidimo minusas yra tas, kad jį sunku žaisti lauke, neretai tam trukdo vėjas, o nauja gimnazijos sporto salė šiam užsiėmimui itin tinka. Šiuo metu joje vienu metu gali rungtyniauti dvidešimt keturi žaidėjai, pats gimnazijos direktorius veda užsiėmimus su apie dvidešimt jaunųjų viekšniškių.
Pirmas užsiėmimas jau įvyko, į jį nebuvo kviesti tie žmonės, kurie jau yra sportavę ir žaidę badmintoną, jame dalyvavo tik tie, kurie pirmą kartą išbandė šį žaidimą.

R. Gricius sakė, kad į treniruotes sieks įtraukti kuo daugiau gyventojų, tarp jų ir tuos, kuriems šis žaidimas – ne pirmiena.
Tokie užsiėmimai dar vyks ir birželio 8 bei 15 dienomis nuo šeštos valandos vakaro, laukiami visi norintieji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto