Viekšniuose jėgas išbandė per šešiasdešimt bėgikų

Viekšniuose vyko tradicinis 11-asis bėgimas, skirtas Europos dienai. Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

[nggallery id=144 template=caption]Viekšniuose įvyko tradicinis vienuoliktasis bėgimas, skirtas Europos dienai paminėti. Jėgas išbandyti beveik pusšešto kilometro trasoje ryžosi per 60 bėgikų.

Bėgikų mažėja

Viekšnių gimnazijos direktorius Rimantas Gricius pasakojo, kad pirmuosiuose Viekšnių bėgimuose dalyvaudavo gerokai per šimtas bėgikų. Viekšniškių bėgimas užregistruotas Lietuvos bėgimo federacijoje, jame dalyvauja ne tik sportininkai iš Viekšnių, bet ir iš Mažeikių, Šiaulių rajono, Kuršėnų, Skuodo.
Jauniausias bėgikas trasoje buvo vienuolikmetis viekšniškis Gediminas Lukošius, vyriausias – penkiasdešimt ketverių metų Antanas Geraimas, tarp dailiosios lyties atstovių jauniausia – Simona Orincaitė, neseniai atšventusi dvyliktąjį gimtadienį, bei dvidešimt trejų metų Lina Puščiūtė.

Vaizdinga trasa

Bėgimo trasa nuo Viekšnių centro vaizdingomis Ventos upės pakrantėmis tęsėsi iki Žibikų kaimo pušyne esančio Meilės akmens ir atgal.
Bėgikai buvo suskirstyti amžiaus grupėmis: moterų jos buvo keturios, vyrų – šešios.
Pirmieji bėgikai finišo tiesiąją pasiekė nepraėjus nė pusvalandžiui. Pirmasis finišą pasiekė Tomas Rėzgis iš Šiaulių rajono Ginkūnų gyvenvietės, antrasis parbėgo jo komandos draugas Arnas Lukošaitis, trečioji vieta atiteko viekšniškiui Airidui Žiemeliui, ketvirtas buvo vienas vyriausių bėgikų skuodiškis Albertas Zubė, penktas liko šiauliškis Egidijus Auškalnis.
Pirmųjų-trečiųjų vietų nugalėtojai įvairiose amžiaus grupėse buvo apdovanoti medaliais ir atminimo dovanėlėmis, visi bėgimo dalyviai pavaišinti ledais.

5 Atsakymai į “Viekšniuose jėgas išbandė per šešiasdešimt bėgikų”

 1. Jonas parašė:

  Taip, konservatorius Gricius… Melagis, arba sako tai, ką nori sakyt… Pritariu „Žinovui“. Bėgimas būdavo iki karių žuvimo vietos, prie geležinkelio stoties… Bet Gricius pasakęs tiesą užsitrauktų taip jo mylimo muzikanto rūstybę. O ir nusipaveikslavo griciukas tuščioje Briuselio tribūnoje, pakabino foto Gimnazijos pačioje matomiausioje vietoje :D Tuščiagarbis. Jeigu jau duoda interviu spaudai, ta ir reikalauja garbė sakyti tiesą. Gražu tas bėgimas iš tiesų. Koks skirtumas, kur bėga. Viekšniai Lietuvai davę daug šviesuolių, tad kodėl negalima parinkti bėgimo pavadinimą jų garbei? Tuo tik labiau pagarsintume senųjų Viekšnių vardą… Deja. Konservatorius…

 2. Žinovas parašė:

  Autorius meluoja. Tai toli gražu ne vienuoliktas bėgiamas, o neaišku kažkelintas. Tik seniau buvo bėgama nuo geležinkelio stoties iki miestelio centro, o dabar nuo miestelio centro iki Meilės akmens. Anksčiau bėgimas buvo skirtas II pasaulinio karo pabaigai Europoje paminėti, dabar Europos dienai. Anksčiau kūno kultūros mokytoju Viekšniuose dirbo Anicetas Arlauskas, dabar Rimantas Gricius. Žodžiu tas pats š, tik kitoj saujoj. Kaip lenkėsi lietuvis svetimiems dievams, taip ir toliau lankstosi.

 3. piliete parašė:

  taip, labai mazai informacijos apie tai

 4. Aldona parašė:

  Buvo parašyta santarvėje.

 5. Aurimas parašė:

  Būčiau ir aš bėgęs…Deja nebuvo jokios informacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto