Viekšniuose – naujas lankytinas objektas

Taip atrodo Viekšniuose prie Kalupio upelio moliui, puodininkystei, keramikai dedikuota nauja lankytina vieta. Sigito KAZLAUSKO nuotr.

Dalis antradienį Viekšniuose vykusios Molio šventės dalyvių spėjo aplankyti ir apžiūrėti naujai sukurtą, įrengtą erdvę – didžiules molines puodynes.

Prie Kalupio upelio, už naujosios Viekšnių gimnazijos sporto salės, erdvė su puodynėmis įrengta įgyvendinus Saugomų teritorijų tarnybos finansuotą projektą.

Siekis – daugiau informacijos lankytojams

Idėjos pagrindas – tai, kad Viekšniuose nuo seno buvo puoselėjamas puodininkystės amatas. Prie Kalupio upelio yra išlikusi prūdo vieta, kur kažkada buvo kasamas molis ir netoliese puodžių dirbtuvėse žiedžiami puodai.

Dėl šių priežasčių lauko ekspozicija – tai Narvos kultūros puodynių išdidinti prototipai, simbolizuojantys žemę, ugnį ir vandenį – pagrindinius keramikos meno komponentus.

Pritaikant šią erdvę lankytojams, įrengiant laiptus, informacinius stendus, Narvos laikotarpį primenančias puodynes, buvo siekiama įvairaus amžiaus lankytojams suteikti daugiau informacijos apie Kalupio ir Ventos upių gamtines vertybes, Viekšniuose nuo seno puoselėtą keramikos amatą, vaizdžiai parodyti molio dirbinių kelią nuo pradžios – molio išgavimo iki įvairiausių gaminių.

Šalia puodynių bus ir krosnelė

Beje, netoli nuo šios mokomosios klasės Molio šventės metu šio amato puoselėtojai vedė edukaciją „Krosnelė iš molio“. Visi šventės dalyviai, kuriuos domino molinių lauko ar patalpų krosnelių statyba, galėjo sužinoti, kaip tokios krosnelės statomos ir įrengiamos.

Edukatorių pastatyta krosnelė liks netoli mokomosios klasės, todėl ateityje viekšniškiai ir miesto svečiai galės ja naudotis, kepti įvairius maisto gaminius, skanauti ir bendrauti.

Ir viekšniškiai, ir kitų vietovių gyventojai, internete pamatę įspūdingo dydžio molinių puodynių nuotraukas, smalsauja, kur yra ši vieta, ir žada, kai turės galimybių, apsilankyti.

„Oho, kaip gražu ir nematyta. Seniai, labai seniai nebuvau Viekšniuose, tad siunčiu kuo geriausių linkėjimų, galima sakyti, poudininkų sostinei ir visiems ją puošiantiems žmonėms. Tik saugokite tą grožį nuo piktavalių nedorėlių, jei tokių dar yra“, – linkėjo kadaise Akmenėje ir Mažeikiuose gyvenęs bei dirbęs žurnalistas Apolinaras Juodpusis.
Nida PUKELIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto