Viena ranka duoda, kita – atima

Finansiniai šių metų pokyčiai palies tiek verslininkus, tiek eilinius gyventojus. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Jau baigiantis praėjusiems metams sulaukėme naujienų: šiais metais didėja pensijos, vaiko pinigai, kai kuriems darbuotojams – ir atlyginimai, priešmokyklinukai ir pirmokai bus maitinami nemokamai. Tačiau gyventojai prognozuoja, kad didesnių pinigų nepakaks kompensuoti brangstančiai elektrai, degalams, rūkalams, alkoholiui, kai kuriems mokesčiams. Ekspertai spėja, kad visa tai pabrangins kai kurias prekes, paslaugas.
Vaikus auginantys, verslu užsiimantys mažeikiškiai skaičiuoja, kad jiems papildomų išlaidų atsiras ir dėl kai kurių rajono politikų sprendimų.

Daliai dirbančių žmonių aktualu, kad šiais metais didės minimalioji mėnesio alga, kuri, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos aiškinimu, pagal Darbo kodeksą gali būti mokama tik nekvalifikuotą darbą dirbantiems darbuotojams.
Ministerijos duomenimis, minimali alga paaugs nuo 555 eurų (396 eurų „į rankas“) iki 607 eurų „ant popieriaus“, arba 52 eurais. Minimalus valandinis atlygis keisis nuo 3,39 euro iki 3,72 euro.
Kadangi neapmokestinamasis pajamų dydis padidės iki 350 eurų, vadinasi, minimalų atlyginimą uždirbantis asmuo „į rankas“ gaus apie 437 eurus.
Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto