Vieni iš streiko traukiasi, kiti – įsilieja

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienį prie visoje šalyje prasidėjusio švietimo profesinių sąjungų organizuoto neterminuoto pedagogų streiko prisijungė ir aštuonios mūsų rajono įstaigos – du šimtai pedagogų.
Ketvirtadienį tarp streikuojančių buvo likusios penkios rajono mokyklos, tačiau jau kitą savaitę prie streiko ruošiasi prisijungti trys naujos įstaigos.

Situacija keičiasi

Mūsų rajone vaikų ugdymu užsiima 51 biudžetinė švietimo įstaiga. Profesinės sąjungos veikia beveik pusėje jų, tačiau prie terminuoto streiko prisidėjo mažiau nei pusė.
Pirmadienį į streiką buvo įsijungusios aštuonios įstaigos: Sedos Vytauto Mačernio gimnazija, Senamiesčio, Pavasario, Kalnėnų, Tirkšlių Juozo Vitkaus Kazimieraičio, Pikelių pagrindinės mokyklos, lopšelis-darželis „Delfinas“, Vytauto Klovos muzikos mokykla.
Tik keturiose rajono švietimo įstaigose streikavo visi mokytojai, kitur – tik dalis jų.
Po kelių dienų situacija pasikeitė – ketvirtadienio duomenimis, rajone streikavo penkios įstaigos.  Pirmiausia iš streiko pasitraukė „Delfinas“, o vėliau Kalnėnų mokykla ir Sedos gimnazija. Protesto  akcijoje dalyvavę pedagogai teigia, kad ir toliau palaiko streikuojančius kolegas.

Vieni keičia kitus

Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Mažeikių rajono susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė, kalbėdama su „Santarve“, nenorėjo sutikti, kad streikuojančių mokytojų mažėja – vienos įstaigos traukiasi, kitos įsilieja.
Ji informavo, kad streikuojančiųjų būrį pirmadienį turėtų papildyti Viekšnių gimnazija, dar vėliau – Ruzgų mokykla ir mokykla-darželis „Kregždutė“.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

5 Atsakymai į “Vieni iš streiko traukiasi, kiti – įsilieja”

 1. to mokytojai parašė:

  intuicija sako kad to teksto ir šlykščių nagų nuotraukoje savininkas tas pats asmuo. Higienistas pasakytų ,kad nesutvarkyti nagai apsileidusio žmogaus požymis. Toks pat ir tekstas, mokytojai kaip tikri idealistai streikuoja, o pačios mokytojos grasinantis tekstas juos padaro šlykščiais apsileidėliais, nesuprantančiais savo misijos, o vadovus tikrais tautos priešais ar rusais.

 2. To vardas parašė:

  o kazi darbdavys ar turi teise uz pavadavimus nemoketi? Ar turi teise ne specialistus leisti dirbti, kol serga specialistas? Nors norinciu specialistu pavaduoti pilna… Ar turi teise darbdavys varyti nemokamu atostogu? Pasirodo visur turi teise???

 3. Vardas parašė:

  Kai vyksta streikas darbdavys turi teise nemoketi uz nedirbtas valandas, taip buvo per praeitus streikus pries keleta metu ir nieko profsajungos nepadare. Darbdaviai teisus, nebent kolektyvine sutartis numato kitaip. Nevyksta darbas – nera nookama, argi ne teisybe cia?

 4. Mokytoja parašė:

  LR BK aiškiai parašyta, kad po streiko profsąjunga turi teisę susitarti dėl dalies ar viso atlyginimo. Apie nemokėjimą – neparašyta. Mokykla ypatinga organizacija ir mokiniams skirtas kursas turi būti išeitas, Nemokės – neišeisite. reiškia toks vadovas yra ne prieš mokytojus ( kaip jie galvoja) o prieš mokinį ir švietimo sistemą aplamai. O gąsdinimas nemokėjimu yra trukdymas streikui, ypač išankstinis, kaip ir pono R. Vaitkaus ir kai kurių klapčiukų vapėjimas apie streiko neteisėtumą. Tą nustato tik teismas. Nereikia sau prisiimti šios institucijos galių. O trukdymas jau yra BK sudėtinė dalis, bausmė irgi tikra ( bauda, darbai, laisvės atėmimas)

 5. Pastebėjimas parašė:

  O kaip bus su streikuojančiu pedagogų apmokėjimu už neatliktą darbą?Kažkaip neaišku šitoje vietoje.Ar neliks mokytojai „ant ledo“?Darbiniai santykiai labai parasti:atlikai darbą – gauni atlygį,neatlikai – nulis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto