Vieni politikai džiaugiasi renginių gausa, kiti akcentuoja jų kokybę

Pandemija pakoregavo kultūrinių renginių organizavimą, kai kurių teko ir atsisakyti. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pastaruoju metu rajono politikai ypač susirūpino kultūros centrų veikla. Praėjusių metų pabaigoje Savivaldybės kontrolės komitetas, susipažinęs su jų finansavimu, lėšų pritraukimu, etatais, užsimojo šias įstaigas reformuoti.
Neseniai vykusiame Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje diskutuota apie organizuojamus renginius, kaip pagerinti jų veiklą. Vieni politikai kultūros centrų darbuotojams išsakė pagiriamuosius žodžius už sudėtingą jų darbą, renginių gausumą, kiti pasigedo renginių kokybės.

Pristatė situaciją

Mažeikių rajone veikia aštuoni kultūros centrai. Keturi iš jų turi devynis padalinius atskiruose kaimuose.
Nors nuotoliniame posėdyje dalyvavo ir kultūros centrų vadovai, jiems žodis nebuvo suteiktas, niekas nieko neklausė – nuveiktus ir planuojamus darbus pristatė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Izoleta Savickaja.
Specialistė, prisiminusi Kontrolės komiteto posėdį, prisipažino, kad jai apmaudu, kad kai kuriems politikams atrodo, jog organizuojama per mažai renginių.
„Man taip neatrodo. Kultūros centrai dirba labai daug. Ne tik valstybinės šventės paminimos, yra stengiamasi išsaugoti etnokultūrą. Kiekvienas centras eina savo keliu ir turi daug renginių“, – kalbėjo specialistė.
Komiteto nariams buvo pateiktos lentelės su informacija apie įstaigų finansavimą, jose vykusius ir vyksiančius renginius. Komiteto pirmininkas Viktoras Bugnevičius taip pat teigė manąs, kad kultūros centrams neblogai sekasi.
„Savivaldybė finansuoja tik darbo užmokestį, kuris yra liūdnokas. Akcentuojama, kad kultūros centrai patys privalo užsidirbti pinigėlius savo veiklai. Biudžete nerandame lėšų jų turtui įsigyti, tai yra įrankių neduodame, o norime, kad jie kažką stebuklingo padarytų“, – situaciją komentavo komiteto pirmininkas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Vieni politikai džiaugiasi renginių gausa, kiti akcentuoja jų kokybę”

  1. Zyle parašė:

    Jokių centralizavimu,jokių prichvatizavimu!Priešingai reikia remt mažuosius kolektyvus,palaikyti jų savituma

  2. šias įstaigas reformuoti parašė:

    būtina ir centralizuoti. Privačiame versle tai būtų veiklos optimizavimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto