Vieni tvarko, kiti – niokoja

Autorės nuotrauka

Lietuvoje, o ir mūsų rajone yra daug gražių istorinę-kultūrinę vertę turinčių, tačiau apleistų, sunkiai prieinamų vietų. Siekiant tas vietas ir vertybes išsaugoti, perduoti ateities kartoms, šalyje vykdoma valstybės saugomų kilnojamųjų ir nekilnojamųjų kultūros objektų stebėsena bei valstybinių paminklų apsaugos programa.
„Santarvė“ drauge su Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste Rūta Končiute-Mačiuliene, Reivyčių seniūnu ir Leckavos kaimo bendruomenės pirmininke aplankė keletą Leckavoje esančių tokių objektų.

Pirmiausia buvo aplankytos prie Leckavos–Reivyčių kelio esančios Leckavos miestelio žydų senosios kapinės.
Jose yra išlikę nemažai akmeninių antkapių – macevų. Ant kai kurių iš jų dar galima įžiūrėti hebrajų kalba iškaltus įrašus. Macevas specialistė apžiūrėjo, fotografavo.
Šios kapinaitės turi istorinę vertę, todėl beveik prieš dešimtmetį buvo įrašytos į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų vertybių registrą.
„Vykdydami valstybės saugomų objektų stebėseną fiksuojame tuos objektus, žiūrime, kiek jie nyksta, kokie yra jų pažeidimai. Šiose kapinėse situacija dar pakankamai normali. Seniūnija kiek galėdama prižiūri, aptvarko tuos kapelius: neleidžia apaugti krūmais, vasarą nupjauna žolę. Kiti nekilnojamojo paveldo objektai sparčiai nyksta“, – apie tai, kad kapinės nyksta ne taip greit, kalbėjo R. Končiutė-Mačiulienė.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Vieni tvarko, kiti – niokoja”

  1. apas parašė:

    -„Santarve“,-kokiame numeryje plačiau?Nejaugi gaila čia parašyti plačiau?Jūs norit,kad būtinai aš tą laikraštį pirkčiau.Tyčia nepirksiu,jeigu tokį biznį darote.Tarp kitko iš apsaugos kodo pašalinkite nereikalingas kreives,kurios kartais trukdo perskaityti patį kodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto