Vieniems pajamos, kitiems – išlaidos

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Teisės aktai, nurodantys, kad daugiau kaip 95 procentai gyventojų turi būti aprūpinami viešojo vandens tiekėjo tiekiamu vandeniu, Savivaldybės biudžetui tapo papildoma našta. Vyriausybė numatė įpareigojimus, tačiau jiems įgyvendinti nedavė nė cento.
Savivaldybę jau pasiekė ne vienas vandens tinklų savininkų siūlymas iš jų pirkti šį turtą. Kai kurie politikai įžvelgia, kad tokia situacija palanki siekiantiesiems nepamatuotai pasipelnyti.

Siūlo pirkti

UAB „Mažeikių vandenys“ kreipėsi į bendrovės steigėją Savivaldybės tarybą, kad būtų inicijuotas svarstymas dėl Šerkšnėnų  geriamojo vandens tiekimo tinklų bei geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklų Reivyčių kaime pirkimo.
UAB „Ateka“ siūlo pirkti geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo tinklus, kurie palyginus dar nauji – pakloti 2008–2012 metais. Nepriklausomas vertintojas turtą įvertino 1,194 milijono litų.  Šerknėniškio Stasio Jakučio siūlomas turtas – du arteziniai gręžiniai, vandens bokštas, vandens tinklų vamzdynas ir vandentiekio šuliniai – įvertinti 123 tūkstančiais litų. Tačiau jo būklė ne tokia gera: vamzdynas klotas 1971–1990 metais, arteziniai gręžiniai įrengti prieš trisdešimt metų.

Nereaguoti negalima

Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius informavo, kad Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas numato, jog Savivaldybė turi siekti, kad ne mažiau kaip 95 proc. rajono gyventojų galėtų naudotis centralizuotu vandens tiekimu. Ir vanduo turi būti iš legalaus vandens tiekėjo.
B. Kryžius teigė, kad administracija du mėnesius svarstė šitą klausimą, gilinosi į situaciją, teisės aktus. Vyriausybės nutarimas numato vandentvarkos tinklų išpirkimą, išdėsto procedūras. Gavus vandens tiekėjo išvadą, kad geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros objektas yra reikalingas, Savivaldybės institucijai numatyta prievolė parinkti nepriklausomą turto vertintoją objekto vertei nustatyti ir pradėti kitas procedūras.
„Vyriausybės nutarimas yra, tik bėda, kad tokio turto išpirkimui nėra skiriami pinigai“, – situaciją komentavo administracijos vadovas.

Plačiau apie tai – ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto