Vienos žūklės metu – ne daugiau 3 lydekų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Penktadienį visoje šalyje baigiasi nuo kovo 1-osios vykusi aplinkosauginė akcija „Lydeka“, kurios metu buvo tikrinama, kaip laikomasi draudimo žvejoti lydekas.

Grubių pažeidimų neužfiksuota

Nuo šeštadienio leidžiama ne tik lydekų žvejyba, bet ir žūklės būdas, kai masalui naudojama gyva žuvelė.
Aplinkosaugininkai primena, kad žvejas gali sugauti ir pasiimti ne daugiau kaip tris lydekas, o jos negali būti mažesnės nei 45 centimetrų ilgio.
Kaip informavo Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai, visą akcijos laikotarpį reidai vyko ir mūsų rajono vandens telkiniuose. Grubių pažeidimų ir gamtai padarytų nuostolių rajone  neužfiksuota.
Paskutinis reidas vyko ketvirtadienį, kai aplinkosaugininkai važinėjo Ventos ir Varduvos upių pakrantėmis ir tikrino žvejus. Grubių pažeidimų ir šio reido metu neužfiksuota, nustatyti tik keturi žvejai, kurie pažeidė mėgėjiškos žūklės taisykles, – žvejojo, neturėdami žvejo bilieto ar leidimo.

Galioja kiti draudimai

Aplinkosaugininkai primena, kad dar galioja kiti žvejybos draudimai: nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose draudžiama žvejoti karšius; siekiant apsaugoti karšių ir kitų žuvų nerštą, 400 m zonoje apie Dabintos pusiasalį Kauno mariose nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. draudžiama bet kokia žvejyba.
Iki gegužės 15 d. draudžiama žvejoti kiršlius ir salačius, o iki gegužės 20 d. – sterkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto