Viešųjų darbų kitąmet nebeliks

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Patvirtinus naująjį socialinį modelį, nuo sausio 1 dienos įsigalios naujas Užimtumo įstatymas. Pagal jį nebeliks viešųjų darbų programos. Taigi, dabar šiuos darbus atlieka ir galimybe užsidirbti pragyvenimui eurą kitą naudojasi paskutiniai bedarbiai.
Valdžios atstovai, kalbėdami apie šios programos ateitį, darbo neturinčių žmonių neskuba nei gąsdinti, nei raminti. Jiems ir patiems trūksta informacijos apie tai, kokios bus ir kaip bus įgyvendinamos viešųjų darbų programos alternatyvos.

Paspirtis – judėti į priekį

Įgyvendinant projektą „Santarvė“ – arčiau namų“, važinėjantis po rajono kaimus ir bendraujant su vietiniais gyventojais, kone kiekviename kaimelyje žmonės išsakė nuogirdomis bei spėliojimais, o ne tikromis žiniomis grindžiamus nuogąstavimus apie tai, jog neliks viešųjų darbų.
Darbo biržoje registruoti rajono gyventojai tikina: gyvenant atokiau nuo rajono centro, kai  susisiekimas su miestu ribotas, o nuolatinio darbo nėra, galimybė bent kelis mėnesius padirbėti, tvarkant seniūnijų viešąsias erdves, labai svarbi.
Šioje programoje dalyvaujantiems, neretai mokyklinio amžiaus vaikus auginantiems žmonėms mėnesį ar du gaunamas minimalus atlyginimas – šiokia tokia paspirtis kabintis į gyvenimą.
Be to, tai ir proga, kaip jie patys sako, išeiti „į žmones“, o ne vien suktis savų problemų rate.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Viešųjų darbų kitąmet nebeliks”

 1. Gitana, Seda parašė:

  esu neženota mergina, nors man jau 52 metukai. Aš galiu dirpti ir už dyka, nes man patinka berniukai.

 2. paskutiniam komentarui parašė:

  esu viena vyras senai mires,vaikas suauges prasom man paaiskinti kokie dar priedai man priklauso prie soc.pasalpos…?bent as tokiu nezinau?

 3. To Na va parašė:

  Ne visai už dyką – paskaičiuokit jų dirbamų tų kelių valandų per mėnesį įkainius, tai gausis net ir labai ne už dyką. Dirbdami už minimalų atlyginimą visą mėnesį kasdien tiek negautų, kiek dabar gauna pašalpomis ir visokiomis kitokiomis išmokomis.

 4. Na va parašė:

  Viesuju darbu neliks, viska dirbs pasalpininkai uz dyka!

 5. Roberta, pasalpininke parašė:

  Atsibodo iki gyvo kaulo tie gatviu tvarkymo darbai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto