Vietoj pirties – į baseiną?

Kada mažeikiškiai galės vanotis miesto pirtyje, valdininkai tik spėlioja. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Jau pusmetis, kaip sąlygų nusimaudyti neturintys mažeikiškiai nebegali to padaryti miesto pirtyje – ši neveikia dėl kai kurių nesklandumų ją privatizuojant.
Priimtiniausias kelias – perduoti pirtį Socialinių paslaugų tarnybai.

Pasiruošę mokėti daugiau

Jau per penkiasdešimt metų šeštadieniais Mažeikių pirtį lankęs Vytautas Vilkas samprotavo, kad pirtis sunaudoja daug vandens, daug elektros energijos, tad su tokiomis kainomis, kokios buvo iki šiol, Savivaldybei ji tikrai nuostolinga.
„Pensininkai mokėjo tris litus, kiti – septynis, tad už tokias kainas pirtis tikrai išsilaikyti negalėjo.
Mes būtume sutikę mokėti ir brangiau, bet uždaryti jos tikrai nereikėjo. Jeigu pirtis bus išnuomota, naujas savininkas sukels tokias kainas, kad niekas nebeis. Savininkui juk reikia ne tik pirtį išlaikyti, bet ir pelno paimti“, – kalbėjo vyriškis.
Jis pasakojo, kad žmonės siūlė Savivaldybei pirties neleisti privatizuoti, bet įvesti 11 litų mėnesinį pirties mokestį: tada ji esą dirbtų be pelno, bet ir be nuostolių.
„Pirtis miestui labai reikalinga: vyrams ji atsidarydavo nuo šešioliktos valandos, ir prie durų jau stovėdavo penkiasdešimties žmonių eilė. Mes mokėsim brangiau, bet tik kad pirtis neatitektų privatininkui, mes jau girdėjom, kad kainas sukels iki dvidešimties, o pensininkams teksią mokėti po penkiolika litų“, – apgailestavo V. Vilkas.

Padėties nebekontroliuoja

Atlikus beveik 210 tūkst. litų kainavusį kapitalinį remontą, miesto pirtis vėl buvo atidaryta 2008 metų lapkričio mėnesį.
Naujai įrengta bene geriausia Žemaitijoje garinė pirtis buvo iš pagrindų sutvarkyta, turėjo naują šildymo sistemą, kuri reguliavosi nuo lauko ir vidaus temperatūros, buvo patogi ir lankoma mažeikiškių.
Iki šiol kaip Savivaldybės padalinys pirtimi rūpinosi Mažeikių seniūnija. Jos vadovas Šarūnas Armonas sakė, kad pirtis veikė dar visą šią žiemą ir buvo uždaryta pavasarį. Jis pripažino, kad mažeikiškiams pirtis reikalinga, jis sulaukiąs ne vieno skambučio.
„Pirtis, laimėjus konkursą, perėjo į privatininkų rankas, paskui šie sutartį po dviejų mėnesių nutraukė. Kaip ten yra toliau, nebežinau, nes seniūnija pirties darbo jau nebekuruoja“, – teigė Š. Armonas.
Kita vertus, pasak seniūno, pirtis – ne pirmojo būtinumo paslauga, tad mažeikiškiai gali naudotis Mažeikiuose esančių baseinų pirčių paslaugomis.

Padėtis komplikavosi

Savivaldybės turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė sakė, kad pagal Viešojo administravimo įstatymą, Savivaldybė nebegali vykdyti ūkinėskomercinės veiklos, tad ji nebegali disponuoti ir pirtimi. Todėl buvo paskelbtas konkursas pirčiai privatizuoti. Jį laimėjo bendrovė „Asimesta“.
R. Podelienės  pastebėjimu, dabar padėtis yra truputį komplikuota, kadangi konkursą pirtį privatizuoti laimėjusi bendrovė parašė raštą, kad, pablogėjus bendrovės ekonominei būklei, prašo sutartį nutraukti.
Šiuo klausimu Savivaldybėje vyko pasitarimas ir dar šį mėnesį Tarybai bus pateiktas svarstyti sprendimas, kad pirties paslaugų teikimo funkciją perimtų Socialinių paslaugų tarnyba.
„Tai yra atskira tarnyba, juolab socialinių paslaugų, tad pirtis labiausiai tinka prie jos vykdomos veiklos. Manau, kad pasirinktas geras, pats paprasčiausias kelias“, – svarstė vedėja.
R. Podelienės manymu, jei Taryba pritars Savivaldybės sprendimui, pirtis turėtų pradėti veikti po dviejų mėnesių.

Pakeisti nuostatai

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys pasakojo, kad Taryba priėmė Socialinių paslaugų tarnybos nuostatus, pagal kuriuos tarnyba gali valdyti pirtį. Remiantis tuo, Savivaldybė ieškos lėšų iki 40 tūkst. litų pirties patalpų remontui atlikti, tada reikės Visuomenės sveikatos centro leidimo, kad pirtimi galima naudotis, ir pirtis bus perduota administruoti Socialinių paslaugų centrui.
„Šiai įstaigai administruoti bus perduotos ir kitos Savivaldybės žinioje buvusios veikiančios pirtys“, – teigė pavaduotojas.
Šiuo metu atostogaujanti Socialinių paslaugų tarnybos direktorė Zita Jonauskienė sakė, kad apie tai, jog pirtį norima perduoti jų žinion, girdėjusi, bet kas, kada ir kaip bus, negalėjo įvardyti. Kokios būtų naujos pirties paslaugų kainos, direktorė taip pat nekomentavo: esą kainų nustatymas – ne jų kompetencija.

Reikalingas remontas

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vadovė Irena Macijauskienė nė kiek neabejoja, kad pirtis miestui reikalinga.
Pasak jos, naujieji šeimininkai tikriausiai galvojo, kad pirtyje viskas gražu, gera ir jie gaus didelį pelną. O pirties persirengimo patalpoje reikėtų tvarkyti lubas, taip pat reikalingas garinės patalpų remontas, kuris kainuotų apie 30 tūkstančių litų.
„Kai pirtis buvo perduota naudoti po kapitalinio remonto, garinės remontui tuo metu lėšų nebuvo skirta, nes tada su lėšomis ir taip buvo daug problemų. Todėl, kaip sakoma, „skūpus“ moka du kartus. Privatininkai norėtų už pirties paslaugas imti daugiau pinigų, bet jei tai kainuos apie dvidešimt trisdešimt litų, žmonės neis maudytis. Dabar padėtis nei šiokia, nei tokia, o miestui pirtis juk reikalinga“, – kalbėjo I. Macijauskienė.

12 Atsakymų į “Vietoj pirties – į baseiną?”

 1. Vinod parašė:

  Padėka Ats.Liepa 21, 2011 23:38Nors adresatu ir niptaaekėt ( jūs su tuo auditu ir pan.), tačiau ačiū, įtikinot, kad NMVA blogio sala visoje darnioje Lietuvos švietimo sistemoje. Gal iš tikro, geriau jau tuos vadovus tegu atrinkinėja keletas bobu(ly)čių (tiesiogine prasme) ar beraščiai berniukai iš tos pačios jūsų garbinamos įstaigos.

 2. pamastymas del mazeikietes prasymo parašė:

  Zmones ir patys issiveztu malkoms,bet po to apkaltins pavogus.
  Kaip sako ,nei patys ima nei kitiems duoda.

 3. mažeikietė parašė:

  Jei dar yra Mažeikiuose seniūnas, prašau – sutvarkykite Žemaitijos 31 namo kiemą. Išveskite tą išverstą medį. Kiek galima,,,

 4. privatininkams parašė:

  bus taip kaip su poliklinikos baseinu. Privatizavus pavieniui žmogui patekti negalima,nes priima tik grupinius išsipirkus visą pirtį. Privatizavus pirties funkcijų nepakeitė,bet….valdžios istatymus galima ir apeiti. ir visiems gerai ir privatininkas sotus ir valdžia patenkinta tik ne žmonės….

 5. rašeivoms parašė:

  rašeivos, ne prie kompo kankinkitės, o eikit įsirenkit vonią ir prauskitės (aišku pirtelės pasistatyt nesugebėsit),

 6. Tirksliskis parašė:

  Kaip paprastam zmogui nusimaudyti, kiekvienas nori gyventi svariai, upes uzterstos fekalijomis, salta letinga vasara nera kur nusimaudyti, o vienas isigelbejimas buvo pirtis Mazeikiuose ir tos nebeliko, kazkokiam gudruociui sove i galva , kad reikia prihvatizuoti ir uzdare. Ka veikia gerbiami isrinktieji ponai Tarybos nariai, kur ju loginis mastymas ?

 7. micė parašė:

  Vilniuje iš keliolikos sovietinių pirčių liko viena. Įrengti poilsio centrai, SPA arba kiti klubai. Mažeikiuose irgi dar yra pirčių, eikit ten ir pijokaukit, jei namuose blogai su higiena, arba duokit pinigų naujai pastatyti.

 8. Gydytojas parašė:

  Kam tokiam debilui sove i galva uzdaryti pirti, juk zmones vaziuodavo is Tirksliu ir is kitu vietoviu,nes ne kiekvienas namuose turi vonia su karstu vandeniu, o be to didziai gerbiami ponai mastykite su galva, o ne su uzpakaliais, kiekvienas zmogus nori buti higieniskai svarus- pirtis privalomas ir turi buti kiekviename mieste ar miestelyje, o cia Mazeikiu rajone ima ir panaikina visas pirtis kur logika, ka veikia ponia Macijauskiene ?

 9. buzas parašė:

  taip, pirtis chebros susirinkimo vieta, pagerti, pašnekėti; yra daug kitų vietų nusimaudyti, nestebuklas tarp būrio taškytis

 10. Linas parašė:

  Nieko sau seniūno požiūris. Labai gaila, kad tokio mąstymo žmogus vadovauja Mažeikiams.

 11. Stanislovas parašė:

  „Šaunuolis“ mūsų seniūnas, Pagal jį pirtis niekad nebuvo pirmo būtinumo paslauga. Tai tinginių ir veltėdžių išmislas. Į pirtį eina tie kurie tingi kasytis. Jeigu jau gyvename žemikau skurdo ribos, tai kaip galim gyventi be utėlių. Nugriaut, uždaryt ir chana. Mūsų valdžiai, triskart valio. valio,valio..

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Galetumet imesti nuotrauku is vidaus kaip atrodo tos patalpos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto