Mažeikių vietos bendruomenėms – 140 tūkst. litų

Kur panaudoti gautas lėšas, spręs pačios vietos bendruomenės. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių vietos bendruomenės šiemet gaus kone 140 tūkst. litų. Tai numato startavusi Vietos bendruomenių savivaldos programa.
Tarp rajono seniūnų jau vyksta derybos, kaip pasidalinti iš valstybės gaunamas lėšas.

Spręs pačios bendruomenės

Vietos bendruomenių savivaldos programai iš valstybės biudžeto lėšų numatyta 8 mln. litų. 140 tūkst. litų atiteks Mažeikių rajono savivaldybei.
Lėšos savivaldybėms skirstomos pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie dirbančių ir gyventojų pajamų mokestį mokančių asmenų skaičių savivaldybėse.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad šios programos tikslas – skatinti vietos bendruomenių savivaldą ir savarankiškumą, stiprinti jų sutelktumą bei didinti bendruomenės narių atsakomybę už sprendžiamus klausimus.
Iš valstybės gautas lėšas kiekviena bendruomenė galės skirti savo nuožiūra – kam labiausiai reikia: gal viena bendruomenė atnaujins vaikų žaidimų aikšteles, o kita galbūt pasirūpins nepasiturinčiais, neįgaliais bendruomenės nariais.
„Tai naujas, iki šiol nepraktikuotas būdas skatinti bendruomenes priimti jai reikalingus sprendimus,“ – skelbiama ministerijos pranešime.

Seniūnai jau derasi

Kaip tie 140 tūkst. litų bus paskirstyti tarp devynių rajono seniūnijų, iki balandžio 1-osios turės nuspręsti Savivaldybės taryba.
Rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Siminkevičius „Santarvę“ informavo, kad seniūnai jau buvo susirinkę ir aptarė, kaip būtų galima lėšas paskirstyti.
Vicemeras papasakojo apie pirmąjį variantą: kiekvienai seniūnijai skirti po lygiai – gautųsi po daugiau nei 15 tūkst. litų.
„Bet Mažeikių miesto seniūnas sako, kad su kokia Laižuva nenori lygintis. Tad turime kitą variantą – lėšas paskirstyti pagal gyventojų skaičių. Tokie mūsų pamąstymai, o galutinį žodį tars Taryba kovo mėnesį,“ – paaiškino pašnekovas.
Vienam mūsų rajono gyventojui tenka 2,17 lito valstybės paramos. Kadangi kaimiškosios vietovės sudaro tik vieną trečdalį visų rajono gyventojų, tad liūto dalį pasiimtų Mažeikių seniūnija – per 80 tūkst. litų. Aštuonioms kaimo bendruomenėms tektų po 6 tūkst. litų.

Sustiprins bendruomenių veiklą

Siekiant dalyvauti bendruomenių rėmimo programoje, Taryba iki balandžio 1-osios turės nustatyti ir konkrečią tvarką, kaip bus sudaromos Vietos bendruomenių tarybos, kurios priims sprendimus dėl lėšų panaudojimo.
Į šią tarybą turėtų būti įtraukti bendruomenių, organizacijų, bendrijų ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovas Donatas Jankauskas įsitikinęs, kad ši programa padės sustiprinti bendruomenių veiklą.
Ministro nuomone, programai įgyvendinti skirtos lėšos padės efektyviau spręsti socialines problemas, padėti silpniausiems, negalintiems savimi pasirūpinti, ir tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos. O tai neabejotinai sustiprins ir bendruomeninių organizacijų vaidmenį regionuose, taip pat bus skatinamas ir socialinis verslumas, kas Lietuvoje dar yra nauja.

2 Atsakymai į “Mažeikių vietos bendruomenėms – 140 tūkst. litų”

  1. Petras parašė:

    Duokit po lygiai,o kas neefektyviai panaudos ,kita met isvis nubraukt,kol nepasitaisys.
    Miestui ir taip pakanka tu pinigu,remkit miestelius ,nes ten ir taip jaunimo nebera,vaikams ten nera ka veikt.
    Sakysit miestui reikia daugiau,tai nesedekit kaip kelmai,veskit dialoga su Orleanu,kad labiau paremtu savo darbuotoju gerbuvi.
    Labiausiai man patinka tai ,kaip zmonems per gvalta persamos renovacijos uz nerealias kainas,o paciu istaigos plikos,patys tesugeba langus susideti ir pasitinkuoti. po tokiu renovaciju nei metai nepraeina kai tinkai nubyra ir mums dar tokias „kokybiskai“ dirbancias imones persa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto