Viktorina apie kalbą tampa tradicine

Jau antrus metus iš eilės Mažeikių rajono savivaldybėje rengiama viktorina „Aš ir kalba“, skirta paminėti Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

Ryšių su visuomene skyriaus nuotr.

Šiemet joje dalyvavo rajone veikiančių žiniasklaidos priemonių, spaustuvių bei reklamos gamybos įmonių, Savivaldybės atstovai.

Kalbai – didelis dėmesys

Pasak vienos iš viktorinos organizatorių – Savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus vedėjos Almos Tupikienės, šiemet lietuvių kalbai skiriamas ypatingas dėmesys.
Tarptautinė gimtosios kalbos diena minima vasario 21-ąją, tačiau šiemet beveik mėnesį (vasario 16–kovo 11 dienomis) visoje Lietuvoje, o taip pat ir Mažeikių rajone, vyksta nemažai renginių, dedikuotų gimtajai kalbai.
Seimas šiuos metus paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais. Vyriausybė patvirtino minėjimo renginių planą, kuriame numatytos įvairios veiklos, populiarinančios taisyklingą kalbos vartojimą, skatinančios domėjimąsi jos istorija.

Pasitikrino žinias

Viktorinoje pasiryžo dalyvauti 13 mažeikiškių. Jiems organizatoriai pateikė 16 klausimų bei praktinių užduočių – ištaisyti klaidingus užrašus reklamose, pademonstruoti rašybos ir skyrybos žinias.
„Visi esate šaunūs. Tai, kad čia atvykote, labai svarbu. Tai parodo, kad mylite kalbą, kad norite tobulėti“, – sakė A. Tupikienė.
Apibendrinę dalyvių atliktas užduotis, ištaisę klaidas viktorinos organizatoriai paskelbė ir apdovanojo tris geriausiai pasirodžiusius rajone leidžiamų laikraščių atstovus.
Tiksliausiai į klausimus atsakė ir pirmąją vietą laimėjo „Santarvės“ kalbos redaktorė Martina Ruginytė. Antroji ir trečioji vietos atiteko „Didmiesčio“ atstovams: Gražinai Veršinskienei ir Linui Bodendorf.
Simbolinėmis mero padėkos dovanėlėmis buvo apdovanoti visi viktorinos dalyviai.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto