Vilkų medžioklės sezonas artėja

Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Kalbėdami apie tradiciškai nuo spalio vidurio prasidedantį vilkų medžioklės sezoną, medžiotojai pažymėjo: pastebima, kad šių žvėrių mūsų rajone gali būti kaip niekad gausu.

Apie tai, kad vilkų Mažeikių rajone pagausėjo, liudija ir medžiotojų laimikiai: 2020 metų šių žvėrių medžioklės sezono metu Balėnų apylinkėse sumedžiotas vienas žvėris, 2019 metų sezoną Ukrinų medžiotojų būrelio narys patiesė du pilkius, o dvejais metais anksčiau mūsų rajono medžiotojams per sezoną nepavyko nukauti nė vieno vilko.
„Tai itin atsargūs žvėrys, vos pajutę pavojų, jie sprunka iš medžiotojų akiračio, per dieną gali sukarti ne vieną dešimtį kilometrų. Kiek jų mūsų rajone yra, sunku pasakyti – šie slapukai žvėrys vasarą visiškai nekrito į akis. Vien tik savo Pikelių būrelio plotuose nuo Latvijos pusės girdėjome jų kauksmus“, – pasakojo Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Tadas Janušauskas.
Dažniausiai vilkai yra pasirodę Balėnų, Plinkšių ir Purvėnų medžiotojų būrelių teritorijose, į šias apylinkes jie dažniausiai atklysta iš kaimynystėje esančių Kamanų pelkių rezervato, kur ilgus metus jie veda vilkiukus.
Praėjusį sezoną vilkai buvo aktyvūs ne tik mūsų, bet ir kaimyniniuose rajonuose: Telšių rajone sumedžiota net dešimt vilkų, Plungės rajone – trys.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto