Vilniuje šurmuliuoja Knygų mugė

Knygų mugėje numatyta daugybė susitikimų su knygų autoriais, diskusijų, įvairių parodų, kino filmų. Eltos nuotr.

Ketvirtadienį „Litexpo“ parodų rūmuose startavusi tryliktoji Vilniaus knygų mugė šįmet kviečia atsiversti knygą ir pažinti pasaulį, o leidėjai neakcentuoja pardavimo ir pirkimo, bet daugiau dėmesio telkia į kultūrinę programą.

Kurs ilgiausią knygą

Mugė savo apimtimi šiemet yra didesnė, nes prie jos prisijungė per trijų šalių sostines keliaujanti Baltijos knygų mugė.
Šių metų Vilniaus knygų mugėje dalyvauja 250 kompanijų iš 9 šalių. Per keturias dienas suplanuoti 378 renginiai, daugiausia jų šurmuliuos šeštadienį.
Pusšimtis renginių vyks kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“. Jos sumanytoja Sigutė Chlebinskaitė kvies sukurti ilgiausią armonikos formos knygą, nuspalvinti bei animuoti senąjį Vilniaus miesto planą, išbandyti Brailio rašto mašinėlę, išstuksenti savo vardą Morzės abėcėle.

Laukia keturios dienos

Mugės Kino ekrane bus parodyta 14 kino filmų, vyks keturios diskusijos, daugybė susitikimų su knygų autoriais, 12 parodų, 9 apdovanojimų ceremonijos.
Mugės lankytojai turės progos pamatyti vaikų knygų iliustratorių ir jų kūrybos panoramą – praėjusiais metais Bolonijos knygų mugėje Lietuvai atstovavusioje „Iliustrariumo“ parodoje pristatomi 32 dailininkai ir 164 jų iliustracijos.
Tradiciškai ketvirtadienį į mugę kviečia „Bičiulių diena“. Iki sutemų lauks „Ilgasis penktadienis“, daugiausiai lankytojų žada sulaukti „Nekasdienių pasimatymų diena“, o sekmadienį mugę užbaigs „Šeimų diena“.

Mugę atidarė Prezidentė

Atidarydama 13-ąją tarptautinę Vilniaus knygų mugę Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad knyga yra pats tikriausias tautos tobulėjimo kelias.
Šalies vadovės teigimu, mugė su šūkiu „Atversk pasaulį“ subūrė visus, kuriems knyga – išminties lobynas. Knyga atveria platesnį pasaulį, padeda pažinti žmones ir suartina tautas labiau nei bet kokios sutartys.
„Spausdintas žodis – tai kalbos išlikimo garantas, svarbus visoms trims Baltijos šalims. Knyga ypač svarbi ir mūsų tapatybės formavimui. Tai laiką įveikianti jungtis tarp praeities, dabarties ir ateities. Kad ir kokia būtų knyga – popierinė ar elektroninė – ji visada prisidės prie valstybės kūrimo,“ – ketvirtadienį mugės atidaryme sakė Prezidentė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto