Virš kaimo mokyklų – Damoklo kardas

Šiais metais į Mažeikių rajono mokyklų klases atėjo 150 vaikų mažiau nei praėjusiais metais. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažėjant mokinių skaičiui, traukiasi ir mokyklos. Ties uždarymo slenksčiu jau stovi kelios kaimo švietimo įstaigos. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija šiais metais pirmą kartą nesuformavo vienuoliktos klasės. Gali būti, jog šie mokslo metai yra paskutiniai Pikelių pagrindinėje mokykloje. Panašus likimas gresia ir Šerkšnėnų daugiafunkciniam centrui. Prognozuojamam, kad Balėnų pagrindinė mokykla veikiausiai taps pradine.
Siekdami išlaikyti kaimo mokyklas, o sau užtikrinti darbo vietą, mokytojai patys renka pinigus ir sumoka už vaikų atvežimą iš miesto. Prie tokio pavėžėjimo prisideda ir tėvai.
Surenkamos sumos įspūdingos: nuo kelių šimtų iki tūkstančio ir daugiau eurų per mėnesį.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus Tarybos komitetams pateikė duomenis, kokia situacija yra susiklosčiusi Mažeikių rajono ugdymo įstaigose. Jis informavo, kaip mokyklos pasitiko šiuos mokslo metus, kaip ruošiamasi dirbti naujomis darbo apmokėjimo sąlygomis.
Vedėjas neslėpė, koks likimas laukia kaimo mokyklų, kurios vis sunkiau surenka mokinius. Jis politikams priminė, kad, pagal dabartinius teisės aktus, jei klasės komplekte ar jungtinėje klasėje nėra 8 vaikų, Švietimo ir mokslo ministerija finansuoja tik dalį ugdymo proceso. Likusią dalį turi pridėti Savivaldybė. Jei ji nenori ar negali prisidėti, telieka uždaryti vaikų nesurenkančias mokyklas.
Šiuo metu Mažeikių rajone yra net kelios mokyklos, prie kurių išlaikymo turės prisidėti rajono valdžia. A. Stonkaus teigimu, šiais metais kol kas nė viena mokykla nėra palikta likimo valiai, visoms yra numatyta papildomų lėšų.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

13 Atsakymų į “Virš kaimo mokyklų – Damoklo kardas”

 1. www parašė:

  Tai ir reikia pradėti nuo švietimo skyriaus …nuo ale švietimo centro.Ar reikia tiek inspektorių švietimo skyriuje ,ar reikia iš vis tokio ale švietimo ceeentro.Kam jie reikalingi .?Kursų ,kvalifikacijos reikalus sutvarkytų ir švietimo skyriaus inspektoriai .O dabar prikurta visokių instancijų …..

 2. Pritariu Linai parašė:

  tai,kad mokyklose mokytoju ir aptarnaujancio persanalo skaicius panasus imokiniu panasu i tiesa,minima Sodu mokykla.taciau rajono valdzia to primigtinai nenori matyti,svietimo skyriuje dirba 12 inspetoriu,kai pirmiau utekdavo 4 inspektoriu,o mokiniu skaicius katastrofiskai mazeja,pramerkit akis ponas vedejau.stai kur plaukia 100 tukstanciu taip sunkiai uzdirbamu pinigeliu musu rajono gyventoju.Gal laikas kai kurioms instancijoms susidomrti sia,pinigu plovimo sistema.

 3. Zenius parašė:

  Nu kokia ten ta valdzia mazeikiuose keli starikanai sedi tropnei atsijede ir vygdo vilniaus nurodymus kam jie isvis reikalingi geriau tiesiogei vilnius viska reguliuotu ir viskas butu ok.

 4. Švietimas - prioritetas? parašė:

  Jei komercinė įmonė staiga imtų uždarinėti savo filialus, savo atstovybes, degalines, parduotuves ir panašiai – žmonės kalbėtų – bankrutuoja! Trūksta lėšų! Išsyk būtų atleisti ar pažeminti pareigose plėtros vadovai, projektų vadovai ir visaip kaip kitaip įmonė stengtųsi apsivalyti nuo senų kadrų ir vampyraujančių susitarimų.

 5. parašė:

  kol švietimo skyriaus valdžia dangstys tokias mokyklas kuriose sujungiamos 2 3 klasės i vieną ir ale mokomi tik sarašiniai mokiniai tol normaliom mokyklom bus sunku švietimo skyriaus vedėjui reikėtų visai nemokėti atlyginimo tegul susirenka iš sarašinių mokinių

 6. Valdžios neveiksnumas kelia damoklio kardą virš Mažeikių parašė:

  Neseniai siūliau vietos valdžiažmogiams investicijas.Tikrai ne dar vieno prekybos centro atidarymą.Jiems dzin.Kadangi žemaičių mužikai -kantrūs,juk neisime streikuoti,piketuoti prie savivaldybės-,tad tyliai patrepsėsime iš Mažeikių.Beje vakar per Roventą mačiau kaip užsivedęs švietimo skyr.vedėjas gražbyliavo apie poreikius (šitą žodį kartojo ,kaip Mikutavičiaus dainoje ,,myliu“ bei 1.5 milijono eur.NVO.Vietini valstybės tarnautojau,ar buvo poreikis renovacijoms,investicijoms dabar jau uždarytų arba uždaromų švietimo įstaigų?Ar yra poreikis dar melžti savivaldybės biudžetą beviltiškiams projektams?Sėsk į suolą-,tau dvejetas.

 7. Lina parašė:

  Jei Tarybos nariai balsuos už tokį mokyklų tinklą su tokiu skaičiumi mokinių, tai patys turėtų ir finansuoti jų išlaikymą, o ne mokesčių mokėtojai. Tos mokyklos neturi net vienos klasės, net pusės klasės, o turi kelis mokytojų etatus, vadovo etatą ir visą aptarnaujantį personalą. nereiki ir kaimo O pasidomėkite kiek mokinių ir mokytojų Soduose ir kiek aptarnaujančio personalo. Ar tai ne pinigų švaistymas

 8. Trojus parašė:

  Štai prie ko privedė socialdemokrtai ir valstiečiai…. Renkate vis tuos pačius į valdžią. Kiek metų sėdi Kryžius? Kiek metų sėdi Tenys? O visi vedėjai? Tiesiog pabandykite pakeisti kitais- juk ne tik konservatoriai ir socialdemokratai, ar ,,valstiečiai“ yra. KEISKITE. BANDYKITE. Blogiau nebus, gal tik geriau, kai eis dabartiniai vedėjai ar kiti valdžiažmogiai į darbo biržą ar eiliniais mokytojais dirbti….

 9. Įdomu, parašė:

  tai kiek tie kaimo mokytojai uždirba,kad dar gali sau leisti sumokėti už svetimų vaikų atvežimą. Matyt nėra dar jiems taip blogai.

 10. shiusha parašė:

  o tuo tarpu Rokiskio rajone pradeda kurtis naujos gamyklos is uzsienio investiciju su keliais tukstanciais nauju darbo vietu…

 11. amen parašė:

  Ne tik sioms mokykloms, greitai visai Lietuvelei amen… Gales seime valdziazmogiai tango sokti, o savivaldybese klumpakoji….

 12. Kada? parašė:

  Kada baigsis mokesčių mokėtojų pinigų taškymas? Kada bus atjungta dirbtinio kvėpavimo aparatūra nuo seniai mirusių lavonų? Kada kokia nors kontrolės įstaiga (nors kokia nors) patikrins ir suskaičiuos, kiek lėšų sukišta ir kiek darbuotojų išlaikoma Auksodės funkciniame-pinigų plovykloje? Kada?

 13. PASIPIKTINĘS parašė:

  kAS BUS SU žEMALE 13 VAIKŲ, šERKŠNĖNAIS 7 VAIKAI, aUSŪDŽIU 17 vaikų Surenovavo tuščius pastatus, ir toliau laiko, gal privatizavimui po rinkimų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto