Virtuali paroda „Trijų žodžių galia“ – įrankis mokant lietuvių kalbos

Nuotr. iš Mažeikių rajono Viekšnių lopšelis-darželis „Liepaitė“ archyvo

Jau trečius metus naujienų portalas www.manokraštas.lt prisideda prie Lietuvių kalbos dienų renginių. Šiemet portale skelbiami šalies moksleivių darbai, atsiųsti parodai „Trijų žodžių galia“. Parodos iniciatorius – Mažeikių rajono Viekšnių lopšelis-darželis „Liepaitė“. Parodos globėjai – Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir Seimo narė, prof. habil. dr. Vilija Targamadzė.

Dėkojame ugdymo įstaigoms, atsiuntusioms pluoštą nuostabių darbų, kurių didelę dalį, padedami pedagogų ir tėvelių, sukūrė jauniausieji ugdytiniai. Visus atsiųstus darbelius galima pamatyti https://www.manokrastas.lt/triju-zodziu-galia/

Pasiekę paskutinę darbų eilę, neskubėkite išeiti iš puslapio, o spauskite nuorodą DAUGIAU, kol peržiūrėsite visus nuostabius kūrinėlius. Užvedę rodyklę ant parašo po darbu ir paspaudę kairįjį pelės klavišą, galėsite pamatyti išskleistą darbą, kuriame perskaitysite prasmingus sakinius, kuriuos sudaro tik trys skirtingų kalbos dalių – daiktavardžio, veiksmažodžio ir būdvardžio – žodžiai.

Sakysite, ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai tokių sakinių sugalvoti negali? Tačiau paroda ir skirta tam, kad bendraujant su ugdytiniu tai būtų išsiaiškinta. „Paprašau, kad vaikas iš grupės aplinkos pasirinktų jam patinkantį daiktą ir atsineštų. Pradedame aiškintis, kas tas daiktas, paskui aptariame, koks jis. Vaikai dažniausiai pastebi, kad atsineštas daiktas yra iš molio, popieriaus, kitos medžiagos, pastebi jo spalvas, tvirtumą ar lankstumą. O jau paskui bandome aiškintis, neretai pasitelkę fantaziją, ką šis daiktas daro – stovi, guli, ilsisi, stebi. Išrenkame labiausiai patikusius žodžius ir iš jų dėliojame sakinį“, – teigia vienas iš programoje dalyvaujančių pedagogų.

Be abejo, mokinukai lengviau suguldo sakinius. Ir labai dažnai suguldo ne vieną, o kelis. Ir žodžių įvairesnių paieškoma. Tačiau ir juose juntama profesionali pedagogo pagalba. Nuoširdžiai dėkojame mažiesiems kūrėjams, jiems padedantiems pedagogams ar tėveliams ir kviečiame į virtualią parodą įsitraukti visas ugdymo įstaigas.

Darbų pateikimo virtualiai parodai laikas įpusėjo, bet nepasibaigė. Primename, kad darbų laukiame iki balandžio 15 dienos. Parodos nuostatus rasite čia https://www.manokrastas.lt/virtualios-parodos-triju-zodziu-galia-nuostatai/

Virtuali paroda – ne konkursas, todėl čia nebus nei laimėjusiųjų, nei pralaimėjusiųjų. Visi dalyviai ir jiems padėję pedagogai bus apdovanoti parodos globėjų padėkomis, nes kiekvienas darbas yra ir vaikų, ir pedagogų išmanumo ir kūrybingumo pavyzdys. Mieli kolegos ir ugdytiniai, labai laukiame Jūsų darbų, pateiktų jpg formatu.

Beje, galbūt atrodo, kad šioje ekspozicijoje laukiami tik jaunesniųjų darbai. Netiesa, parodai darbus gali pateikti ir vyresniųjų klasių ugdytiniai, ant savo darbo surašydami dešimt, o gal ir daugiau sakinių, kuriuose naudojami ir jau pamiršti, ir tarmiški žodžiai, ir net naujažodžiai.

Nijolė Achrem,
Mažeikių r. Viekšnių lopšelio-darželio socialinė pedagogė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto