Virusinių susirgimų tik šiek tiek padaugėjo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prasidėjus vėsesniems orams bei esant temperatūrų kaitai, kai naktimis jau fiksuojamos šalnos, o dieną temperatūra pakyla iki 12–15 laipsnių šilumos, padaugėjo ir negaluojančių mažeikiškių. Medikai sako, kad sergamumas – įprastas tokiam metų laikui.

Virusinių susirgimų – vos vienas kitas

Nuo 40-osios kalendorinės metų savaitės kasmet pradedamas skaičiuoti gripo sezonas, kuris tęsiasi iki kitų metų 20-osios metų savaitės.
Mažeikiškiai gydytojai pastebi, kad sergančiųjų virusinėmis kvėpavimo takų ligomis į gydymo įstaigas ateina tik šiek tiek daugiau, o susirgimų gripu išvis neužfiksuojama.
Šeimos gydytoja Nijolė Kasperavičienė „Santarvei“ sakė, jog tokių ligonių dažniausiai pasitaiko po savaitgalio. „Bet ir tai – vos keli atvejai per savaitę. Tikrai panikuoti nėra reikalo. Tai, kas vyksta dabar, būdinga kiekvienam rudeniui“, – kalbėjo medikė.
Gydytoja Zita Šaulienė taip pat tvirtino, kad šį rudenį dar nepasitaikė itin komplikuotų peršalimo ar virusinių susirgimų atvejų.
Medikės neatmetė tikimybės, kad galbūt didesnis sergamumas virusinėmis ligomis yra tarp vaikų, suaugusiųjų, sergančių tokiomis ligomis, yra mažiau.
Šeimos gydytojas Audrius Stankevičius sako pastebintis tik nežymius sergamumo pokyčius.
„Į gydymo įstaigą dažniausiai kreipiasi žmonės, kuriems nustatomas virusinis susirgimas. Bet tokiu metų laiku tai nėra kažkas nuostabaus. O staigaus susirgimų šuolio tikrai nėra“, – sakė medikas.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*