„Virventos“ apsilankymas Suomijoje festivalį pavertė tarptautiniu

Asmeninio albumo nuotr.

Iš išvykos ir koncertų Suomijoje Viekšnių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Virventa“ muzikantai ir dainininkai grįžo pilni įspūdžių. Kapela dalyvavo 11-ajame liaudies muzikos festivalyje „Wiinit Pelimannit“, rengiamame šios šalies mieste Parainen.
„Virventa“ buvo pirmasis užsienio kolektyvas, festivalyje sėkmingai atstovavęs ne tik Mažeikiams, bet ir visai Lietuvai.

Pirmoji pažintis – pernai

Pirmoji pažintis su Suomija kapelos „Virventa“ atlikėjams buvo praėjusiais metais – ten jie svečiavosi buvusios įmonės „Ingman ledai“ bendrasavininkio kvietimu. Tada jie po šalį keliavo kaip turistai, aplankė Helsinkį ir jo apylinkes.
Kapelos vadovas Rimantas Mikalauskas pasakojo, kad kolektyvo nario Virgilijaus Radvilo kontaktų  dėka šiemet „Virventa“ sulaukė Suomijos liaudies muzikos asociacijos kvietimo dalyvauti festivalyje.
„Mes puoselėjome mintį, kad reikėtų kur nors užsienyje rasti festivalį, kuriame galėtume dalyvauti, tad Virgilijus suomių asociacijai pasiūlė mūsų koncertinį įrašą. Jie labai tuo susidomėjo, taip ir atsirado galimybė, juolab kad tame festivalyje užsieniečių nėra buvę. Paskui suomiai atsiliepime rašė, kad mes festivalyje buvome kaip gaivaus oro gūsis“, – pasakojo vadovas.
Pagrindinis „Virventos“ solistas į šį festivalį vykti negalėjo, tad buvo rengiama programa iš jau buvusių repertuarų, kai kuriuos kūrinius reikėjo atnaujinti, pasirinkti tuos, kurie atspindėtų lietuviškos liaudiškos muzikos dvasią. Teko išmokti ir keletą suomiškų dainų.

Asmeninio albumo nuotr.

Atvyko su lauktuvėmis

Parainen miestelis, kuriame vyko festivalis, įsikūręs netoli didelio Turku miesto. Viekšniškiams į akis krito daugybė miestelį supančių vandenų, juose plaukiojančių ir prišvartuotų jachtų.
„Tame archipelage daugiausia salų visame pasaulyje. Tų salų salelių ten yra begalės – apie du šimtus tūkstančių. O tų salų pagrindas – akmuo. Pagrindiniai festivalio koncertai vyko mažame Lielax gyvenvietės užutekyje“, – įspūdžiais dalijosi R. Mikalauskas.
Tik atvykusių viekšniškių laukė žurnalistai, tad teko kalbėti ir fotografuotis žiniasklaidai.
„Virventa“ į Suomiją nuvyko ne tuščiomis: be koncertinės programos, festivalio organizatoriams jie nuvežė lietuviškų lauktuvių – Vytauto Vilko padovanotą specialiai iškeptą šakotį, vaistažolių arbatų, medaus, šašlykų ir alaus.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

One Reply to “„Virventos“ apsilankymas Suomijoje festivalį pavertė tarptautiniu”

  1. Džiugilė parašė:

    Kapela „Virventa“ – šaunus, draugiškas, rimtas kolektyvas. Sėkmės tolesniame kelyje, šeimyna!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto