
Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro archyvo nuotr.
Jau pusantrų metų Visuomenės sveikatos biuras mažeikiškiams rengia užsiėmimus, kurių metu moko šiaurietiško ėjimo.
Anot sveikatos specialistų, tai vienas iš fizinių laisvalaikio praleidimo būdų, kartu stiprinant savo sveikatą.
Šiaurietiškasis ėjimas kilęs iš Suomijos, kur nuo 1970-ųjų jis pradėtas taikyti slidininkų vasaros treniruotėse. 1997 metais buvo pradėtos gaminti specialios lazdos ir šis ėjimo metodas peraugo į fizinės būklės gerinimo pratimą. Šiaurietiškasis ėjimas tapo žinomas už Suomijos ribų ir pradėjo sparčiai plisti Europoje bei JAV.
„Paprastai tariant, šiaurietiškas ėjimas – tai vaikščiojimas su lazdomis. Bet tai nereiškia, kad mes išsilaužiame lazdyno lazdą ir vaikščiojame, panašiai kaip su slidėmis, arba sugalvojame savo pasiramstymo lazdomis techniką ir žingsniuojame. Pasaulinės šiaurietiško ėjimo asociacijos yra patvirtintos dvi šio ėjimo technikos rūšys, kurios iš esmės skiriasi tik mokymo metodika. Viena nuo kitos šios rūšys taip pat skiriasi tuo, kad pagal vieną jų laikysena yra statesnė, pagal kitą – esi labiau pasviręs į priekį“, – pasakojo visuomenės sveikatos specialistas, šiaurietiškojo ėjimo instruktorius Aistis Jankūnas.
Šiaurietiškasis ėjimas nuo paprastojo skiriasi tuo, kad čia dirba ne tik dvi kojos, bet į procesą įjungiama ir viršutinė kūno dalis, o rankos pailginamos lazdomis, kurios remiasi į žemę. Paprasto ėjimo metu dirba kojų ir pilvo raumenys, tuo tarpu naudojant lazdas įdarbinama beveik devyniasdešimt procentų kūno raumenų – pradedant nuo pirštų galų, dilbio, rankų raumenų ir baigiant net kaklo raumenimis.
Šiaurietiškasis ėjimas, kaip ir bėgimas ar spartus ėjimas, yra fizinė laisvalaikio praleidimo forma, kurią pasirenka kiekvienas pagal poreikį ir tikslą, kokį jis yra sau išsikėlęs.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.
O,kur ta mokykla yra?