Visas sveikatos draudimo įmokas administruos viena institucija

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo kitų metų pradžios pagal Sveikatos draudimo įstatymo pataisas visas privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas administruos Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos („Sodra“).

Įsiskolinimą mokės VMI

Be „Sodros“, dalį PSD įmokų šiuo metu dar administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
Šiai institucijai PSD įmokas, priskaičiuotas už laikotarpį iki 2015 m. pabaigos, privalės sumokėti individualią žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, kurių žemės ūkio valdos (ūkio) ekonominis dydis yra 2 ekonominio dydžio vienetai (EDV) ir mažiau; individualią žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, kurių žemės ūkio valdos (ūkio) ekonominis dydis yra daugiau negu 2 EDV ir kurie nėra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai; gyventojai, vykdantys individualią veiklą su verslo liudijimu; savarankiškai besidraudžiantys asmenys.
Jeigu šie asmenys iki metų pabaigos nesumokės PSD įmokų ir susidarys skola, ją taip pat reikės sumokėti VMI.
Verslo liudijimus įsigiję asmenys, kurie patenka į apdraustųjų valstybės lėšomis sąrašą ir (ar) gauna su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų, mokėti PSD gali vieną kartą per metus – t.y. iki kitų metų gegužės 1 d. Taigi šie asmenys iki kitų metų gegužės 1 d. PSD įmokas už 2015-uosius turės sumokėti VMI.

Sveikatos draudimas įsigalios sumokėjus visas įmokas

Nuo kitų metų pradžios keičiasi sveikatos draudimo galiojimo sąlygos.
Sveikatos draudimo įstatyme numatytais atvejais susidarius PSD įmokų įsiskolinimui, asmens sveikatos draudimas įsigalios tik sumokėjus visas nesumokėtas įmokas, bet ne daugiau kaip už 5 metus.
Tik PSD apdraustiems žmonėms už gydymą gydymo įstaigose, sudariusiose sutartis su ligonių kasomis dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo, mokėti nereikia, nes už tai sumoka ligonių kasos PSDF lėšomis. Nedrausti gyventojai už tai privalo sumokėti patys.
Kiekvienas asmuo gali pasitikrinti, ar yra draustas sveikatos draudimu VLK interneto svetainėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto