Visuomenė pilietiškumo akcijai liko abejinga

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kriminalinės policijos skyrius jau trečią mėnesį vykdo pilietinę akciją „Nebūk abejingas nusikaltimui“.
Kaip teigia jos rengėjai, akcija rezultatų kol kas neduoda – negauta nė vieno rajono gyventojo pranešimo.

Bendrauti su teisėsauga ir būti pilietiškiems

Mažeikių rajono policijos komisariato kriminalinės policijos skyrius nuo birželio pirmosios iki rugsėjo pirmosios vykdo pilietiškumo akciją „Nebūk abejingas nusikaltimui“.
Akcijos tikslas – skatinti Mažeikių miesto bei rajono gyventojų bendruomenę užsiimti pozityvia pilietiška veikla, bendrauti su policijos įstaiga, domėtis savo gyvenamosios aplinkos saugumu, pastebint ir padedant išaiškinti kriminalinius nusikaltimus, kelti pasitikėjimą kriminalinės policijos pareigūnais bei gerinti policijos įvaizdį Mažeikių savivaldybės teritorijoje.
Akcijos metu renkama bet kokia informacija apie Mažeikių mieste ir rajone vykdomą ar organizuojamą, ketinamą vykdyti nusikaltimą, informacija apie vogtų daiktų sandėliavimo vietas, informacija apie asmenis, vykdančius vagystes, plėšimus, sukčiavimus, kontrabandinių ar narkotinių prekių platinimą ir kitus nusikaltimus, informacija apie dingusį be žinios arba paieškomą asmenį.

Ragina padėti policijai

„Gaila, tačiau akcija kol kas savo tikslų nepasiekė – negavome nė vieno rajono gyventojo pranešimo. Tokį žmonių abejingumą kol kas galime paaiškinti tik vasaros laikotarpiu. Tikimės dar gauti pranešimų, jeigu reikės, akcijos laikotarpį pratęsime, juk vienai policijai sunku kovoti su nusikalstamumu, būtina ir visuomenės pagalba. Juolab kad informaciją pateikusio asmens anonimiškumas garantuojamas“, – sakė kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.
Tuo tarpu mūsų rajonas – pirmaujantis apskrityje pagal nusikalstamų veikų skaičių. Iš viso Telšių apskrityje užregistruota 2 457 nusikalstamos veikos, Mažeikių rajone – 1 029 nusikalstamos veikos, ir mes gerokai lenkiame Telšių (787) bei Plungės (556) rajonus.
Informaciją apie pastebimus teisės pažeidimus pareigūnas ragina siųsti elektroniniu paštu: [email protected] iki rugsėjo pirmosios.
Pasibaigus akcijos terminui organizatorių sudaryta komisija išrinks pilietiškiausią ir aktyviausią Mažeikių miesto ar rajono gyventoją, kurio pateikta informacija buvo aktualiausia ir naudingiausia. Aktualiausios informacijos autoriai apie tai bus informuoti asmeniškai.

14 Atsakymų į “Visuomenė pilietiškumo akcijai liko abejinga”

 1. jo ,jo parašė:

  O kas gali paneigti kad šiame policijos komisariate nėra tokių pat policijos veikėjų ,kurie veikia kartu su nusikaltėliais taip kaip buvo daroma ir veikiama Šiaulių policijoje .

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Akcija “ „:Dirbkite uz mus,o mus apdovanos uz nuopelnus ir mes gausime atlyginima“ Tai kuriam biesui moketes toj pilicijos m-je? O gal truksta policijos darbuotoju Lietuvoje?O kas uz mane dirba mano darba? Net nezinau,kaip reiketu surengti akcija,kad uz mane kas i darba eitu? Ir dar veltui. Pirmiausiai reikia ,kad butu sudarytos geros darbo salygos policijos darbuotojams ir mokamas geras atlyginimas.Tada darbo kokybe bus daug geresne ir policininku gretos padides. O kas dabar? Pasityciojimas is darbuotoju.

 3. aaa parašė:

  Gyvenam kaip tikri lietuviai. Jeigu kas vyksta, t.y. girti avarijose užmušinėja žmones, mušasi, vagia, gadina turtą, svarbu, kad ne mano ir man taip nebus ir dėl visko bus kas kalta policija. Apei kokį saugumą galima kalbėti, kai toks suvokimas. Tie nenaudeliai iš niekur desantu nenusileidžia, jie kiekvieną dieną gyvena tarp mūsų ir daro taip, kad bijome palikti automobilį, turtą, bijome išeiti į gatvę ir tylime. Gavo kažkas į nosį, – svarbu ne aš, užmušė, suluošino girtas vairuotojas, – svarbu ne mane. GĖDA skaityti tokius komentarus. Pradėkime kiekvienas nuo savęs ir pagalvokime, kiek mes savo pilietiškumu prisidėjome prie saugumo ir pamatysim rezultatą

 4. Jonis parašė:

  Toks ispudis kad grybu karalystes policija dirba tik akciju pagalba ,ir metu metais niekas nesikeicia nes jei ekipazas po patruliavimo neparodys surasytu protokolu tai reiskia jie nieko nedirbo todel pasakot anekdotus apie akcijas tai virsininkeliu noras pasirodyt kad jie sunkiai dirba ir tas jau metu metais niekaip virsininkeliai nesuvokia kad policininko darbas tai ne murininko kur darbo nasumas matuojamas padetu plytu skaicium todel kartais pareigunai ir yra verciami rasyt protokolus uz menknieki ,o del ubagisko finansavimo tai cia kaip toj liaudies patarlej apie amzinai alkana suni ,tada juo galima manipuliuot kaip nori tik parodyk kaula /cia pareigunai tik kaip pavyzdys o ne norint juos izeisti nes didzioji ju dauguma patriotai pagal toki finansavima/pasiziurekit i policijos virsininkelius tik atsisedo ikresla ir atrodo kad jiems kreslai prilipo prie uzpakalio ir tik del to kreslo pagatavi is kailio isinert noredami itikt valdziai vietoj to kad papasakot apie realia padeti ,nes uz teisybe juk medaliu jiems nekabins ir tai tesiasi metu metais o del kabinetuose sedinciu tai kad tu popieriu su kiekviena diena tik dideja ir kiekvienas tikrintojas tik po tuos popierius knisasi tai kad ir dirbt

 5. Iksius parašė:

  O kaip jūs skelbėte apie šią akciją? Jei ne šis straipsnis, nieko nė nebūčiau žinojęs, kad tokia akcija apskritai vyksta!!!

 6. nn parašė:

  Gerb. policininkai, kilkite nuo savų šiltų kėdžių ir marš į gatves, ir matysit ir pagausit, ar ne už tai mokamas atlyginimas?

 7. savas parašė:

  Labai įdomi tema, bet bet bet, kai mano draugas pagavo vagis, ir perdavė policijai nusikaltėlius, jam dabar gresia administracinė byla dėl greičio viršijimo gaudant vagis. Tai tik Lietuvoje gali būti absurdiški įstatymai, dėl tokio įvykio , ir kaip gali mūsų rajono gyventojai būti pilietiški, jei juos išduoda pati teisėsauga. O vagims kas, pora parų pasėdėjo ir laisvė, jokios atsakomybės. O draugas mat paliko kaltas kad juos sučiupo. Ir dabar tokia situacija kad valdžia dabar jį patį apvogs.

 8. to Vardas (privalomas) parašė:

  Kaip tik ju truksta ant kiekvieno kampo. Mieste, vakare, baisu praeiti. Jaunimas (pati priklausau dar jaunimui) viesai vartoja alkoholi, kabynejasi prie zmoniu. Ant suoliuku sedi ivairaus plauko pilieciai, salia pasistate alaus butelius. Masinom apstatytos pesciuju perejos, neimanomo imatyt, ar ispuls zmogus koks i gatve ar ne.. Nestumiu ant policininku darbo, bet ju darbas ne tik keliuose..

 9. SU DERAMA PAGARBA parašė:

  Trūksta policininkų. Nesuprantu, kas draudžia pakelti šiek tiek atlyginimus ir kitas soc. garantijas policininkams? Kas? Kodėl jauni žmonės nėra motyvuojami rinktis valstybinės tarnybos? Kodėl policininkai kartas nuo karto turi basi kažkur tai piketuoti ar dar kažkaip mėginti atkreipti dėmesį į save? Kas man atsakys į šituos klausimus? Tegul patyli tie kurie nori pasakyti kad valstybė neduoda pakankamai lėšų. Esmė yra ne lėšų skyrime o jų paskirstyme. Tegul pusę surinktų baudų atiduoda policijai ir už juos tegul steigia naujas darbo vietas, rengia papildomus apmokymus ir perka naują įrangą ir t.t. Tada bus pilnos gatvės pareigūnų ir iškvietus per dvi minutes bus kieme. Tada sumažės nedarbas ir bus surenkama daugiau baudų ir t.t. O svarbiausia gyvensime saugiau ir patiems mažiau kils pagundų ar tai viršyti greitį ar dar kokių niekšybių krėsti. O čia juk dar neatrasta rinka, visi masiškai pažeidinėja KET tiek mieste tiek užmiestyje. Pabandykit važiuoti maksimaliu leistinu greičiu, visą laiką atrodys, kad visi jus lenkia ir jūs stabdote eismą, na čia pasaka be galo. Kažkam matyt yra naudinga, kad Lietuvoje galiotu Rusiški standartai, kad taisyklės negalioja ir visi galime elgtis kaip laukiniai, nuo ko toliau ir prasiseda savižudybės ir pirmavimai europoje pagal mirčių skaičių keliuose ir t.t. Žmogus penkis kartus skambinęs ir nesulaukęs operatyvios pagalbos šeštą kartą tiesiog užmerks akis prieš nusikaltimą ir numos ranka. Taip kad Santarvės žurnalistai, šitas komentaras yra svaresnis už jūsų niekinį straipsnį ir kažkokius policijos vadovų darbo imitavimus. Skaitykit daug kartų, gal praregėsit.

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  taip tai ju pilna ant kiekvieno kampo o kai reikia tai vaziuoja 40minuciu.jei koks triuksmas bute tai isvi ateina pastovi ir iseina neva pareiga atlikom o antrakart iskvietus tada tik teikiasi pabarskint gal kas duris atidarys,jei neatidarys tai nieko negalim…..ir t.t.arba paguodzia kad dideles baudos dabar tokia ta pagalba

 11. Lolui parašė:

  Man atrodo kad tu pats nesuvoki savo pamokymu ,problema ne pranesimu klasifikavime o tame kad ant viso rajono yra 2-3 ekipazai kurie aisku kad nepersiples ,ir kalti cia ne budetoju tarnyba o virsininkeliai kurie tokia tvarka ivede ir tai toleruoja ,pasiziurekit vakare komisariate vienas pareigunas sedi ir po rajona laksto keli ekipazai atsitikus bedai ir nera kam vaziuot

 12. lolas buvusiam pilietišku parašė:

  Atrodo pats supranti, kad įvykiai klasifikuojami, bet to nesuvoki. Kas pavojingiau – kai vyras muša žmoną ar kai tavo kaimynė garsiai klausosi Džordanos koncerto? Kai ant suoliuko du vyrai geria vyną iš butelio ar kai iš namo kiemo dingo mažametis vaikas? Kai nuspiriamas mašinos veidrodėlis po ko chuliganas iš karto nubėga ar kai nepažįstami asmenys braunasi į butą? Kai sau atsakysi teisingai į šiuos paprastus klausimus, tada ir suprasi, kodėl policininkai atvyko tik po pusvalandžio.

 13. ANKSČIAU BUVAU PILIETIŠKAS parašė:

  KVIEČIAU POLICIJĄ DĖL MUZIKOS NAKTĮ, DĖL DAUŽOMOS AUTOBUSŲ STOTELĖS, DĖL ALKOHOLIO VARTOJIMO VIEŠOJE VIETOJE, DĖL TRANSPORTO PRIEMONĖS GADINIMO, DĖL MUŠTYNIŲ TARP PAAUGLIŲ IR T.T. VISAIS ATVEJAIS POLICIJA ARBA IŠVIS NEATVAŽIUODAVO ARBA JEI ATVAŽIUODAVO TAI PO GERO PUSVALANDŽIO PRAVAŽIUODAVO PRO ŠALĮ IR NET IŠ AUTOMOBILIO NEIŠLIPDAVO. TAI KAM TADA KVIESTI, JEI CHULIGANAI PO TIEK LAIKO JAI GAL VISAI KITAME MIESTE DARO TVARKĄ AR GULI KUR PAMIŠKĖJ PRIGĖRĘ? ŽINAU, KAD IŠKVIETIMAI KLASIFIKUOJAMI IR JIEMS PRISKIRIAMAS SKIRTINGAS SKUBUMAS, BET JEI NĖRA NUŽUDYMAS AR GINKLUOTAS UŽPUOLIMAS TAI TOKS JAUSMAS KAD PO IŠKVIETIMO JIE DAR VAŽIUOJA SUVALGYTI PO KEBABĄ IR DAR NEŽINIA KĄ VEIKTI…

 14. Rimantė parašė:

  Andriukas mokykloje parašė rašinį “Kaip aš praleidau vasaros atostogas“. Policija pagal jo rašinį atskleidė 3 vagystes, 2 žmogžudystes ir 3 kontrabandos gabenimo bylas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto