Visuomenininkai stoja į kovą prieš alkoholizmą

Asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvos visuomenė pastebi problemą dėl didžiulio suvartojamo alkoholio kiekio ir sprendimų, kurie prisidėtų prie pokyčių į gera, trūkumo. Tai deklaruoja iniciatyvinės grupės „Už blaivią“ nariai, pasiryžę surinkti reikiamą kiekį gyventojų parašų, kad būtų galima inicijuoti Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas.

Siūlo įstatymo pataisas

Naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, praėjusiais metais kiekvienam vyresniam nei 15 metų Lietuvos gyventojui teko 13,14 litro suvartojamo grynojo alkoholio. Ir šis skaičius nukelia Lietuvą į trečią reitingo vietą – tarp daugiausiai alkoholio suvartojančių pasaulio šalių.
Vyriausioji rinkimų komisija pirmadienį išdavė iniciatyvinei grupei „Už blaivią“ parašų rinkimo lapus. Per du mėnesius – iki gegužės 14 dienos – tikimasi surinkti 50 tūkst. gyventojų, pasisakančių už tai, kad būtų keičiamas Alkoholio kontrolės įstatymas, parašus.
Įstatymo pataisų projekto iniciatoriai siūlo drausti alkoholio reklamą, jį pardavinėti tik specializuotose parduotuvėse, didinti akcizus, vėlinti amžių, nuo kada leidžiama pirkti alkoholį.
Surinkus reikiamą parašų kiekį, įstatymo keitimo projektas būtų pateiktas svarstyti Seime.
Parašų rinkimo iniciatorių teigimu, kol kas kalbamasi ir derinama, kur ir kokiose įstaigose, organizacijose norintieji galės pasirašyti ir taip išreikšti palaikymą įstatymo pataisų projektui. Žadama, jog žmonėms bus suteikta galimybė pasirašyti ir internetu.
Kol kas organizatoriai nepateikė informacijos, kokiose vietose Mažeikių rajone galės pasirašyti norintieji palaikyti šią iniciatyvą.
„Socialiniame tinkle „Facebook“ yra sukurta paskyra „Už blaivią“. Ten skelbiami straipsniai, naujienos. Ten talpinsime ir informaciją, kur bus galima pasirašyti“, – „Santarvei“ sakė  iniciatyvinės grupės koordinatorius – publicistas Juozas Dapšauskas.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

4 Atsakymai į “Visuomenininkai stoja į kovą prieš alkoholizmą”

 1. Vytautas parašė:

  Gerbiamasis „jau“, geriau vėliau negu niekad. O ką veikėt iki šiol Jūs?

 2. jau parašė:

  pavėlavot, kaimai prasigėrę,o ir vaikai jau geria nuo 10 metų,ko laukėt 26 metus,juk sakoma ,kad ALKOHOLIKAI NEIŠGYDOMI,tai kiek jų yra Lietuvoje ar suskaičiuojate,kai rašo,kad Lietuva pirmauja išgerto alkoholio kiekiu

 3. Tai vadinasi parašė:

  Mes dalyvausime rinkimuose į Seimą!

 4. valancius parašė:

  jo visi ne pijokai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto