Visus penktokus pasieks „Vaiko Konstitucija“

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Nauja, specialiai vaikams skirta „Vaiko Konstitucija“ padės jiems geriau išmanyti savo teises ir pareigas, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Knyga pasieks visas šalies mokyklas, kur bus nemokamai dalinama vaikams.

Vaikai – socialinės politikos svarbiausias prioritetas

Pasak A. Pabedinskienės, „Vaiko Konstitucija“ yra, ko gero, pirmoji knyga, kurioje patraukliai piešiniais atspindėtos pagrindinės vaikų teisės ir pareigos.
„Mums rūpi kiekvienas vaikas, nes vaikai yra socialinės politikos svarbiausias prioritetas. Todėl mūsų visų pareiga – apsaugoti vaikus. Ne mažiau svarbu tai, kad ir patys vaikai žinotų savo teises, todėl tikiuosi, kad ši knygelė taps jų kasdiene drauge“, – leidinio pristatyme sakė ministrė.

Knyga vertinga tuo, kad suprantama vaikams

Anot Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo, ši knyga vertinga tuo, kad joje apie konstitucines vertybes, pagrindines vaiko teises ir įsipareigojimus rašoma suprantama vaikams kalba.
„Vaiko Konstitucija“ yra puiki priemonė vaikų pagarbai Konstitucijai ugdyti. Konstitucija yra gyvybinga ir veiksminga, jeigu ji gyvena visuomenėje, o visuomenė gyvena pagal jos taisykles. Todėl labai svarbu pagarbą Konstitucijai ugdyti jau mokykloje, nes kartu su šia pagarba didėja jaunosios kartos pagarba teisei ir teisingumui, jos pilietiškumas, tolerancija, atsakomybės jausmas“, – sakė D. Žalimas.

Bus dalinama nemokamai

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta „Vaiko Konstitucija“ – tai nedidelė, patogi nešiotis 39 puslapių spalvingai iliustruota knygelė. Ji bus dalinama nemokamai ir pasieks platų mokinių bei jų artimųjų ratą.
Knygelė primins, kad vaikai turi teisę mokytis, gauti gydymą, teisę į poilsį, savo nuomonę ir ją reikšti, tačiau turi gerbti ir kitų nuomonę, leisti pasisakyti ir pabandyti juos suprasti, padėti kitiems, būti atsargiems, pranešti besirūpinantiems suaugusiesiems, kur, su kuo yra ir kada grįš, ir daugybę kitų svarbių dalykų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto