VKEKK galės operatyviau reaguoti į galimus pažeidimus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) galės greičiau reaguoti į galimus pažeidimus. Tai leidžia ketvirtadienį Seimo priimtos Energetikos įstatymo pataisos.


Įstatymo pataisos

Kaip numato Seimo ketvirtadienį priimtos Energetikos įstatymo pataisos, komisija nustatytais atvejais turės teisę pateikti prašymą Vilniaus apygardos administraciniam teismui dėl operatyvaus teismo leidimų išdavimo reglamente numatytiems veiksmams atlikti, t. y. vykdyti patikrinimus vietose, reikalauti telefoninių skambučių ir duomenų srauto įrašų, prašyti įšaldyti ar laikinai areštuoti turtą, laikinai uždrausti vykdyti profesinę veiklą.
Energetikos įstatymo pataisomis siekiama įgyvendinti 2011 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl didmeninės energijos rinkos vientisumo ir skaidrumo nuostatas, susijusias su nacionalinio reguliuotojo teisėmis ir taikomomis sankcijomis atliekant didmeninės energijos rinkos tyrimus.


Taikys sankcijas

Didmeninės energijos rinkos dalyviams už reglamento nuostatų pažeidimus VKEKK galės skirti sankcijas. 
Už sunkesnius pažeidimus piniginės baudos sieks nuo 2000 Lt iki 10 proc. asmens metinių pajamų praėjusiais metais iš finansinės veiklos, o už mažesnės reikšmės procedūrinius pažeidimus – nuo 1000 Lt iki 2 proc. asmens metinių pajamų praėjusiais finansiniais metais iš veiklos, kurią vykdant buvo padarytas pažeidimas.
Tais atvejais, jeigu dėl įvykdyto pažeidimo buvo gauta pajamų arba kitokios turtinės naudos ir žalos dydis viršys nustatytus baudų dydžius, VKEKK galės taikyti baudą, kuri sudarytų iki dvigubo asmens gautų pajamų dydžio.
Taip pat VKEKK suteikiama galimybė kreiptis į teismą skirti laikiną apribojimą vykdyti veiklą didmeninėje rinkoje, jeigu būtų matoma, kad tokia priemonė būtų efektyvesnė nei baudos skyrimas.


Užtikrins sąlygas skaidriai konkuruoti

Šiais įstatymo pakeitimais siekiama sumažinti tikimybę asmenims iškreipti didmeninės energijos rinkos skaidrumą ir vientisumą. Tikimasi, kad baudų dydis kaip atgrasanti priemonė maksimaliai privers susilaikyti asmenis nuo neteisėtų asmenų veiksmų.
Priimtos pataisos, anot naujų nuostatų iniciatorių, užtikrins skaidrias ir konkurencingas verslo sąlygas didmeninės energijos rinkos dalyviams.
Už Energetikos įstatymo pakeitimus balsavo 62 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 20 parlamentarų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto