VKEKK siūlo daugiau teisių vartotojams

Nauju įstatymo projektu šilumos tiekimo sektoriuje siekiama skatinti konkurenciją. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija teikia Šilumos ūkio įstatymą, kuriuo siūlo suteikti daugiau teisių vartotojams ir griežtinti šilumos tiekėjų kontrolę. Teigiama, kad priėmus įstatymą gyventojai galėtų savo daugiabučius paprasčiau atjungti nuo centrinio šildymo sistemos.

„Mūsų projektas siūlo, kad jeigu yra organizuoti vartotojai – bendrijos forma arba kitos jungtinės sutarties forma – jie gali supaprastinta forma pasirinkti alternatyvų namo šildymo būdą. Pavyzdžiui, elektros energiją, dujų šildymą, tose teritorijose, kuriose yra privestos gamtinių dujų sistemos, gali būti geoterminis šildymas, gali būti netgi biokuro katilai. Bet reikia suprasti, kad tai yra dideli inžineriniai namo sistemos pakeitimai“, – pirmadienį LRT radijui sakė komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė.
„Arba organizuoti vartotojai gali pasirinkti alternatyvų šildymo būdą ir išlaikyti sąsajas su centrine sistema, turėti sutartį, kuri leistų centrinės sistemos šilumą naudoti tiktai piko metu“, – apie antrąją siūlomą galimybę kalbėjo D. Korsakaitė.
Pasak Komisijos pirmininkės, nauju įstatymo projektu šilumos tiekimo sektoriuje siekiama skatinti konkurenciją.
Kainų komisija atitinkamus teisės aktų pakeitimus pristatė po šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakytos kritikos, jog VKEKK turėtų inicijuoti teisės aktų pakeitimus, kurie leistų vartotojams tikėtis sąžiningos šilumos kainų nustatymo metodikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto