VRK atidėjo balsų dėl referendumo tvirtinimą

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iki pirmadienio atidėjo parašų dėl referendumo prieš žemės pardavimą užsieniečiams tvirtinimą, nes komisija įtarė, kad kai kuriuos parašus, pirmą kartą ir antrą kartą taisant lapus, pasirašė du skirtingi žmonės. VRK paprašė iniciatorių paaiškinti, kaip tai galėjo atsitikti.
Norint inicijuoti referendumą reikia surinkti daugiau nei 300 tūkst. parašų. Referendumo iniciatoriai iš pradžių VRK pateikė 321 tūkst. 480 parašų, bet parašus tikrinę ekspertai nustatė atvejų, kai kelių asmenų vardai buvo įrašyti ta pačia ranka, nurodyta netiksli gyvenamoji vieta, yra pasikartojančių pavardžių, nepilnamečių parašų ir atvejų, kai buvo pasirašyta už neįgalų asmenį. VRK anuliavus dalį parašų, referendumui liko 292 tūkst. 200 parašų, bet dalį klaidų, pripažintų neesminėmis, iniciatoriams leista ištaisyti. Iniciatoriai nešė VRK ištaisytų parašų lapus du kartus.
ELTA primena, kad leisti parduoti žemės ūkio paskirties žemę užsieniečiams Lietuva įsipareigojo siekdama narystės Europos Sąjungoje ir pasirašydama stojimo sutartį. Joje buvo numatytas septynerių metų pereinamasis laikotarpis, leidęs draudimą taikyti iki 2011 metų gegužės. Vėliau Lietuva pasiekė sutarimą su Europos Komisija pratęsti draudimą iki 2014 metų gegužės.

One Reply to “VRK atidėjo balsų dėl referendumo tvirtinimą”

  1. Asas parašė:

    Tikiuosi ir nepatvirtins. Ir visi rėksniai pankos, šliužai ir kiti panašūs isterikai liks su didele nosimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto