VRK patvirtino galutinius vietos savivaldos rinkimų rezultatus

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Sekmadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinius savivaldos rinkimų rezultatus.

Rinkimai įvykę 38 savivaldybėse

Pasak VRK pirmininko Zenono Vaigausko, sekmadienį patvirtinti rinkimų rezultatai 38 savivaldybėse.
Tai Akmenės rajono, Alytaus rajono, Anykščių rajono, Biržų rajono, Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kauno miesto, Kazlų Rūdos, Kelmės rajono, Kėdainių rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Kupiškio rajono, Mažeikių rajono, Pakruojo rajono, Panevėžio miesto, Plungės rajono, Prienų rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono, Ukmergės rajono, Vilniaus miesto, Visagino ir Zarasų rajono.

Kalbėjo apie problemines savivaldybes

Širvintų rajone pripažintas tik savivaldybės tarybos išrinkimas, bet mero rinkimų rezultatai dėl šiurkščių rinkimų įstatymo pažeidimų pripažinti negaliojančiais.
Diskusijose VRK nariai kalbėjo apie kai kurias problemines savivaldybes, kur pradėti ikiteisminiai tyrimai, fiksuotas galimas rinkėjų papirkimas, pvz. Jurbarke.
„Mes sutarėme, kad VRK posėdyje turėtume dar kartą grįžti prie šitų klausimų, iki pirmojo tarybos posėdžio ir, ko gero, vėliau, jeigu reikėtų, spręsti klausimą dėl savivaldybės tarybos narių išrinkimo teisėtumo, jeigu gautumėm medžiagą, kad jie išrinkti pažeidžiant rinkimų įstatymą“, – sakė Z. Vaigauskas.
Jo teigimu, kalbama apie atskirus kandidatus, bet ne apie partijas. „Manyčiau, kiek mes kol kas turime informacijos, kad kalba eina apie atskirus narius, apie tai, kad kalba eitų apie partijas, aš to nedrįsčiau pasakyti“, – žurnalistams sakė VRK pirmininkas.

Pakartotiniai rinkimai

Šeštadienį VRK jau yra patvirtinusi rinkimų rezultatus Varėnoje. Kovo 8 d. VRK patvirtino 19 per pirmąjį rinkimų turą išrinktų merų ir savivaldybių tarybų.
Kaip jau skelbta, Šilutėje anuliuojami visi savivaldos rinkimų rezultatai, ten rinkimai vyks iš naujo. Taip pat nutarta surengti pakartotinius rinkimus Trakuose, kur buvo nustatyti šiurkštūs rinkimų tvarkos pažeidimai.
Kovo 1-ąją vyko istoriniai savivaldos rinkimai, kuriuose pirmą kartą tiesiogiai buvo renkami miestų bei rajonų merai. Antrasis rinkimų turas vyko kovo 15 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto