VRK primena: balsuoti galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad pakartotinio balsavimo metu balsuoti už savivaldybių merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų.

Kitoje savivaldybėje balsuoti negalima

VRK primena: 2023 m. sausio 4-oji – diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų buvo likę 60 dienų. Todėl rinkėjai, kurie pirmame rinkimų ture balsavo savo deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybėje, antro rinkimų turo metu gali balsuoti tik ten pat (jeigu toje savivaldybėje rengiamas pakartotinis balsavimas).

Tokiu atveju, jei savivaldybėje rinkimai jau yra įvykę ir pakartotinis balsavimas nerengiamas, tos savivaldybės rinkėjai balsuoti kitoje savivaldybėje negali.

Rinkėjai, kurie turi keletą nekilnojamojo turto objektų skirtingose savivaldybėse, rinkimuose gali balsuoti už savo deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės kandidatus – taip, kaip balsavo pirmame rinkimų ture.

Pavyzdžiui, jeigu rinkėjas turi būstą Vilniuje, o gyvenamąją vietą yra deklaravęs Vilniaus rajone, artėjančiuose rinkimuose jis balsuos rinkdamas Vilniaus rajono savivaldybės merą, nepriklausomai nuo to, ar jo deklaruota gyvenamoji vieta keitėsi po sausio 4 dienos.

Kviečia dalyvauti antrame rinkimų ture

Vadovaujantis Rinkimų kodeksu, nuolatiniu savivaldybės gyventoju laikomas Lietuvos Respublikos pilietis arba teisę gyventi Lietuvoje turintis kitos valstybės pilietis, kuris iki rinkimų dienos likus ne mažiau kaip 60 dienų konkrečios savivaldybės teritorijoje yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą.

Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams užtenka turėti laikiną leidimą gyventi Lietuvoje, kitų valstybių piliečiams reikia pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

Taip pat nuolatiniais savivaldybės gyventojais laikomi ir asmenys, kurie yra įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą toje savivaldybėje.

Pakartotinis savivaldybių tarybų ir merų rinkimų balsavimas vyks kovo 19 dieną.

2 Atsakymai į “VRK primena: balsuoti galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai”

  1. renku ka noriu parašė:

    Konservatoriai neriasi is kailio, matydami savo pralaimejima ir griebiasi siaudo. Lavono jau niekas neatgaivins. Ant kiek reikia save nuvertint jog, suprantant kad ju nieks nemegsta, per prievarta list zmonems i akis.Geda!

    1. to renku ka noriu parašė:

      O prie ko čia konservatoriai, jei Mažeikiuose į antrą turą pateko Matulaitienė, kuri yra socialdemokratė ir Memys iš žaliųjų partijos? Galiausiai, jei jūs kažko nemėgstate, tai dar nereiškia jog visi yra tos pačios nuomonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto