VRK trumpasis numeris – rinkėjams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Lietuvos rinkėjus kviečia pasinaudoti VRK trumpuoju telefono numeriu 1855.
Ši informacinė paslauga jau veikia.

Galima skambinti iš visų tinklų

Trumpuoju numeriu 1855 galima skambinti iš visų šalies telefono operatorių tinklų. Skambučio kaina – kaip į savo tinklą pagal plano tarifus.
Telefonu 1855 bus galima sužinoti, ar esate įrašytas į rinkėjų sąrašus; kurioje rinkimų apylinkėje galite balsuoti; apie galimybę balsuoti iš anksto, jeigu rinkimų dieną nebūsite savo rinkimų apylinkėje; kaip balsuoti, jeigu susirgote ir rinkimų dieną negalėsite nuvykti į savo rinkimų apylinkę; kaip susisiekti su apygardos ar apylinkės rinkimų komisija, komisijos adresą.

Būtini asmens duomenys

Norint gauti išsamią informaciją apie įrašymą į rinkėjų sąrašą, reikės pasakyti savo asmens kodą, vardą, pavardę. Informacija teikiama vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, todėl rinkėjo adreso skelbimas yra apribotas.
Tik patiems pasakius savo adresą, bus galima pasitikslinti, ar tikrai tokiu adresu asmuo yra įrašytas į rinkėjų sąrašą bei išrašyta rinkėjo kortelė.
Telefonu 1855 taip pat galima pranešti apie rinkimų įstatymų pažeidimus, informuoti, kad gyvenate deklaruotu adresu, bet negavote rinkėjo kortelės. Nusiskundimas bus perduotas apygardos rinkimų komisijai.
VRK informacinė paslauga jau veikia nuo rugsėjo 14 d. ir veiks iki spalio 23 d.
Informacinės linijos darbo laikas: 7–20 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto