VTEK: buvusi Savivaldybės administracijos direktorė pažeidė įstatymą

Laima Nagienė. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvusi Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto – nusišalinti bei nesinaudoti tarnybinėmis pareigomis ar tarnybiniu statusu asmeninei naudai gauti.

Veikė interesų situacijoje

VTEK informuoja, kad tyrimas atliktas gauto pranešimo ir papildomai gautos informacijos pagrindu. Nustatyta, kad buvusi Savivaldybės administracijos direktorė L. Nagienė 2019–2020 metais Savivaldybės administracijoje sprendė klausimus, susijusius su Mažeikių Kalnėnų progimnazija, kuriai vadovauja jai artimas asmuo (mokyklos direktorė yra L. Nagienės sesuo – B. R.).
Atliekant tyrimą, išaiškinta, kad 2019 m. spalį Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas tuo metu ėjusi L.Nagienė pareiškė nusišalinimą nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, susijusius su progimnazija, o meras ją potvarkiu nuo minėtųjų klausimų nušalino. Tačiau tyrimo metu nustatyta, kad L. Nagienė ir toliau dalyvavo sprendžiant šiuos klausimus.
„VTEK vertinimu, ji veikė interesų konflikto situacijoje“, – konstatavo komisija.

Pasinaudojo pareigomis

VTEK taip pat aiškinosi ir situaciją, susijusią su L. Nagienės dukters parvežimu. Šį faktą savo išvadose yra įvardijusi ir Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba, atlikusi priimtų sprendimų dėl koronaviruso pandemijos tyrimą.
Praėjusių metų kovą, šalyje paskelbus karantiną dėl COVID-19, L. Nagienė pasirašė įsakymą, kuriuo įgaliojo UAB „Tomga“ vairuotoją atstovauti Savivaldybės administracijai organizuojant keturių asmenų, tarp kurių buvo ir L. Nagienei artimas asmuo, parvežimą iš Estijos į Lietuvą.
„Tačiau teisės aktai tuo metu įpareigojo piliečių parvežimą tik nuo sienos kirtimo punktų ar oro bei kitų uostų Lietuvoje. Išlaidas L. Nagienė Savivaldybės administracijai kompensavo tik pasirodžius Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos ataskaitai apie galimus teisės aktų pažeidimus“, – nustatyta tyrimo metu.
VTEK vertinimu, L. Nagienė šioje situacijoje pasinaudojo tuo metu eitomis pareigomis ir Savivaldybės administracijos lėšomis suorganizavo jai artimo asmens parvežimą iš Estijos, nors teisės aktai to nenumatė.

21 Atsakymas į "VTEK: buvusi Savivaldybės administracijos direktorė pažeidė įstatymą"

 1. tomas parašė:

  Kodėl Mažeikiuose taip negerbiamos politikės moterys? Seimo narė nuostolius atlygino.Tai ko iš jos norima dar?
  Senieji rajono politikos liūtai yra ne tiek prisidirbę,o sėdi ramiausiai kaip kokie šventieji.Juokinga, jei nebūtų liūdna.
  Žmonės žino apie tuos „nusipelniusius“. Yra kažkoks bolševičiok ir kelia širšalą.

 2. Jonas parašė:

  O, pažeista tarnybinė etika. Dalintis postus, skirti į postus neišmanėlius „savuosius“ galima, juk nepažeista etika.
  Plika akimi matyti, kad vyksta karas dėl valdžios, dėl nenorėjimo atskleisti informacijos kas ištikro vyksta, kur leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai.
  Dėl pilno aiškumo reiktų parašyti, kas parašė skundą ir patį skundą paviešinti. Tada bus pilnas vaizdelis.

 3. Hm parašė:

  Jo Daiva rašo be užuolankų,o štai jos paminėtas tarybos narys Sungaila tyli….nors soc tinkluose sakosi ieškantis tiesos.Galimai kažkaip nesirįžta.O gal ir jam atrodo,kad čia su seimo narės elgesiu viskas gerai ?

 4. to Auksinis kardas parašė:

  Manau Bartkevičius dar ir Mero pozicijoje norėtų pabūti. Nusipelnė Mažeikiams. Gi Rimkienę, kaip konkurentę Mero rinkimuose į Seimą norėjo ištremti. Pažadės Mažeikių miesto verslinykams ,kad gamybos,pramonės ir darbo vietų nekurs čia .Gaus paramos rinkimams. O verslinykai toliau 60 proc. mokės minimumą, nes nėra naujų darbo vietų, konkurencijos.

 5. to gabis parašė:

  rašyk savo vardą,pavardę ir mes balsuosim už tave. Arba bent parašyk už ką balsuoti arba už ką pats balsavai?

 6. Auksinis kardas parašė:

  Taip, Nagiene blogis. Bet tikras gėris yra Bartkevičius, kuris per 2 Seime sėdėjimo kadencijas, padarė šimtmečio darbą – pritraukė klasteri, kuris toliau lems investicijų trauka į Mažeikius. Tikras vyras, kaip tarė, taip ir padarė. Paruošė namų darbus ir vualia – klasteris pas mus… Ačiū tau, o darbstuoli………..Ta proga, labai noriu padėkoti Teniui, už dviračių taką į kur ten jis žadėjo? Ir už tai, jog „nieko nežino“ kokias varlės suko kryžius… Ačiū didvyriams……

  1. to Auksinis kardas parašė:

   Kad yra kalbu, jog klasterio atejimui Nafta ir Lyra patrukde, sumokedamas tam tikriems asmenims rankpinigiu :)

   1. Auksinis kardas parašė:

    Na, Akmenės cementas ir Eternit irgi nebuvo sužavėti, tokio darbuotojų nuviliotojo atėjimu, bet pas juos matyt tokiu degradavusiu kyšininku nėra……

 7. Daiva parašė:

  Meras V.Macevičius savo potvarkiu buvo nušalinęs asmeninio (politinio) pasitikėjimo valstybės tarnautoją – Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorę L.Nagienę nuo klausimų svarstymo susijusių su Kalnėnų gimnazija ,kuriai vadovauja L.Nagienės sesuo. Ir tuometinė savivaldybės administracijos direktorė L.Nagienė ne(į)vykdė savo tiesioginio viršininko ,t.y. mero V.Macevičiaus nurodytų (keliamų) reikalavimų ir dalyvavo sprendžiant klausimus susijusius su Kalnėnų progimnazija.
  L.Nagienė ,kuri niekaip nepamiršta sovietinio vadovavimo stiliaus, pademonstravo nepagarbą merui. Partijos,,Laisvė ir teisingumas“ deleguotas meras V.Macevičius yra kažkoks skystablauzdis , nes jo teisėtų reikalavimų ne(į)vykdė net jo pavaldinė L.Nagienė. Kaip galima pa(si)tikėti tokiu meru, kuris, mano nuomone ,Mažeikių valdininkų armijoje yra tuščia vieta?
  2019 m. spalį Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas tuo metu ėjusi L.Nagienė pareiškė nusišalinimą nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, susijusius su Kalnėnų progimnazija, tačiau trokšdama patenkinti savo pasipūtėlišką didybės jausmą, vis tiek dalyvavo sprendžiant šiuos klausimu.
  Buvusi daugelio partijų ,, sąrašinė“ L.Nagienė, kuri niekaip nepamiršta sovietinio vadovavimo stiliaus ir vedama didelio gobšumo dalyvauja ten ,kur yra sprendžiami sesutės vadovaujamos mokyklos piniginiai klausimai. Nagla boba. Kaip ją bepavadinsiu – daugiau jos tikrai nepagadinsiu.
  UAB „Tomga“ neįvykdė tai ,kas buvo numatyta sudarytoje sutartyje, tačiau tuometinė administracijos direktorė L. Nagienė sumokėjo už neatliktą darbą.
  Tarybos narys V.Sungaila, kuris daugelį metų visuomenei save pristato kaip aktyvų kovotoją prieš valdžios savivalę, nepotizmą, aferas, švaistomas biudžeto lėšas, tačiau 2020 m. Seimo rinkimų II ture viešai ragino balsuoti už kandidatę L.Nagienę. Čia atsirado padlaižūnas.

 8. gabis parašė:

  mažeikiečiai – mazochistai: išsirenka ir kankinasi, baudžia patys save ir, – prašo investicijų, darbo, duonos ir žaidimų. blogai, kai dauguma išlaikytiniai ir vergai,

 9. R. parašė:

  Na ir kas? Nagrinėti reikėjo tada, kai pažeidė, o ne kai jau seime sėdi. Ir deja, tik sėdi, nei matyt, nei girdėt apie tokią seimo narę.

 10. Patriotas parašė:

  Tepasprinksta šita koloborantu, Dievas yra teisėjas.

 11. JONUKS parašė:

  Jo už padarytus darbelius pašalintų iš seimo būtų pamoka kitiems….deja deja galės sau naudos ieškoti ir būdama įstatymų leidėja…kol vėl kur užklius.Mūsų šalies įstatymai super pritaikyti valdininkams:pasisavinsiu,pameluosiu gausiu pastabėlę ir varau toliau.

 12. NUOMONĖ parašė:

  Taip gražiai mums Nagienė suokė prieš rinkimus į seimą.Kiek prižerta pažadų.Apmovė visus patiklius žmogelius.Ir štai išaiškėja,kad seimo narės veiksmai nesiderina su sąžiningo žmogaus kanonais.Sudegčiau iš gėdos nušvitus praregėjmo saulei jos vietoje.Bet čia ne tokio gatunko persona.Nenusisekė rajonui ką čia daugiau bepridursi.Garsusis priešrinkiminis šūkis „Dirbsiu jums,jūsų šeimai“ matot kuomi pavirto.

  1. Arvydas parašė:

   Svarbu ne Rimkiene

 13. ginte parašė:

  Nu kur p.Nagienės gynėjai………… Oi gražu, oi gražu ir dar seimo narė….. Iš gėdos nusibaigčiau……. bet juk jie nei gėdos, nei sąžinės nebeturi, tikriausiai ir ta vieta kur sąžinė buvo krūmokšniai užaugo…..

  1. Gintės gerbėjas parašė:

   Ginte, nenusibaik. Verksim. Kas berašinės paslaptingus komentarus.

 14. Ona parašė:

  Tarybinė nomenklatūra ir palikuonys visur pilna jie buvo priprate per blata arba pasinaudot padėtimi

 15. Mažeikiškis parašė:

  Nu va ir turime seimo narę, kuri nesilaiko įstatymų, naudojasi savo statusu. Tai laukime tęsinio seime….

 16. B. parašė:

  Kartais imi ir pagalvoji: kur žmonių sąžinė? Bet „mažas esi ir pakeisti nieko negali“. Ir toliau mažo ir didelio rango sukčiai, sau bet kokia kaina siekiantys naudos aferistėliai, valdo miestą, šalį ir jaučiasi šeimininkais. Ne tu, paprastas žmogau, o jis arba ji. O tu esi tik masė, minia ir balastas, žmogeli.

  1. Rimantas parašė:

   Kaip galvoji, taip ir gyveni…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto