Baigėsi antrasis mero rinkimų turas (papildyta)

Visos 36 rinkimų apylinkės duris atvėrė septintą valandą ryto, balsuoti galima iki aštuntos vakaro.  Nuotr. iš redakcijos archyvo

Netrukus paaiškės, ką mažeikiškiai nori matyti mero poste. Dėl jo rungiasi partijos „Tvarka ir teisingumas“ iškeltas kandidatas, energetikos viceministras Vidmantas Macevičius ir konservatorė, teisininkė Lina Rimkienė.
Opozicijos lyderei toks egzaminas jau antras – mero posto ji siekė ir prieš ketverius metus.
Iš viso savo pilietinę pareigą atliko 38,53 proc. rajono rinkėjų, tik 3,5 proc. mažiau nei per pirmąjį turą. 

Balsavo iš anksto

Rinkimų antrasis turas tiesioginiuose mero rinkimuose startavo nuo trečiadienio. Dvi dienas – trečiadienį ir ketvirtadienį – vyko išankstiniai balsavimai Savivaldybės administracijos pastate bei specialiuose punktuose. Mūsų rajone tokie punktai veikė Mažeikių rajono policijos komisariato areštinėje, Plinkšių globos namuose, Mažeikių ligoninėje ir Sedos pirminės sveikatos priežiūros centro slaugos skyriuose.
Penktadienį ir šeštadienį vyko balsavimas namuose. Tokia galimybe galėjo pasinaudoti neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, taip pat sulaukę 70 metų ir vyresni asmenys, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę.

Balsavo tiek pat

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys byloja, kad antrajame rinkimų ture balsuodami iš anksto mažeikiškiai buvo pasyvesni. Savivaldybės pastate balsavo 1113, specialiuose punktuose –133 rinkėjai, namuose – 1043. Iš viso iš anksto balsavo 2289, arba 4,96 proc. rinkėjų.
Pirmajame rinkimų ture per keturias dienas mūsų rajone pilietinę valią pareiškė tiek pat – 4,97 proc. rinkėjų. Iš viso balsavo 2291 rinkėjas: 1173 – Savivaldybės pastate, 120 – specialiuose punktuose, beveik tūkstantis – namuose.

Balsavo kas ketvirtas

Rinkimų apylinkių komisijos pastebi: įprasta, kad daugiausia rinkėju sulaukiama prieš Mišias arba po jų. Paanalizavus Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenis, matyti, kad mažeikiškių rinkėjų aktyvumas didžiausias buvo tarp 10 ir 13 valandų, kas valandą balsuoti ateidavo nuo 3,5 proc. iki 5 proc. rinkėjų. 
VRK 13 val. duomenims, savo valią buvo pareiškęs kas ketvirtas rajono rinkėjas. Panašiai tiek pat – ir Lietuvoje. Pirmajame rinkimų ture tuo pačiu laiku buvo balsavę 2 proc. daugiau rajono rinkėjų. 
Kol kas aktyviausiai račališkiai, auksūdiškiai, leckaviškiai – jų jau išbalsavo beveik trečdalis.  

Aktyvumas ėmė mažėti

VRK 17 val. duomenimis, savo valią buvo pareiškę trečdalis rajono rinkėjų. Tai yra trimis procentais mažiau negu tuo pačiu laiku per pirmąjį turą, nuo šalies vidurkio atsilikome tik pusantro procento. 
Nuo 15 val. rinkėjų aktyvumas ėmė mažėti tiek rajone, tiek apskritai šalyje. 
20 val. rinkimų apylinkės užsidarė, skaičiuojami balsai. 
Iš viso savo pilietinę pareigą atliko 38,53 proc. rajono rinkėjų, tik 3,5 proc. mažiau nei per pirmąjį turą. Šalyje balsavo 47,8 proc. rinkėjų, arba 6,6 proc. mažiau nei per pirmąjį turą.   

19 Atsakymų į “Baigėsi antrasis mero rinkimų turas (papildyta)”

 1. balsavau iškart už abu kandidatus parašė:

  Už Knysliuką nebūčiau balsavęs, jei būtų balotiravęsis į merus. Bet balsavau už abu kandidatus. Dėl viso pikto.

 2. balsavau prieš visus kandidatus į merus parašė:

  Mužeikiams jie tinkami, bet ne Mažeikiams. Jei kandidatų tarpe būtų buvęs knysliukas, kad ir iš ,,Gyvulių ūkis“-,būčiau balsavęs už jį. Gaila,kad LR Konstitucija neleidžia jo pateikti kandidatu į merus.

 3. Rimantas parašė:

  Gerb. Lina gal ir turėjo gerų norų, o gal taip ir būtų buvę, bet ji pasirinko to siekti netinkamu ir nepatraukliu būdu. Kovo 3 dieną kažkaip ramia sąžine balsavau už ją, bet tos kitos dvi savaitės viešumoje pasirodė tiesiog kažkokia makalynė, kaltų ieškojimo, sąskaitų suvedinėjimo ir nesimatė nieko rimto, perspekyvaus. O jei taip ir merė dirbtų vien konfliktuodama būtų žmonėms nemalonu ir neskanu. ….. Jaunas žmogus turėjo būti patrauklesnis, bet dėja… . Tokius rezultatus jau buvo galima nuspėti prieš 17 dieną.

 4. Opa parašė:

  Duok Dieve Jai sveikatos ganyti paklydusias praeitos kadencijos aveles.Mazeikieciai patys uzmyne ant greblio neidami i rinkimus.Buve lenino anukai pasirode geriau organizuoti.

 5. FYI parašė:

  Rimkienė laisvai gali siekti vicemero posto

 6. Tikrai parašė:

  Prognoze pasitvirtino,draugu ratas (buve tskp) tik kedutes persistumdis,nieko naujo turbut nesulauksime.Mokesciai kils,pragyvenimas negeres.LIUDNA prognoze.

 7. Pritarimas parašė:

  Pilnai pritariu, komentatoriaus nuomonei. Kad jei konservatorių skyriui vadovautų kitas asmuo, rinkimų rezultatai būtų jiems žymiai palankesni. Tai gal ponia susipras…..

 8. L. Rimkienei parašė:

  Miela Ponia, eilinį kartą rinkimai parodė, kad nemyli žmonės Jūsų. Nerenka, nes mato, koks iš tikro esate žmogus. Rinkėjai parodė, kad “ Karalius nuogas!“ Įdomu, tik kas iš tamstos aplinkos išdrįs tai pasakyti, nes, kaip suprantu, Jus supa vien padlaižiai ( nuoširdžiai atsiprašau tų, kurie jiems nepriklauso) ir tik dėka jų įtikėjote, kad tapsite mere. Nebesuvokiate realybės. Manau, jei iš viso rajono gyventojų Jus palaiko tik 5000 iš 50000, tai laikas daryti išvadas. Ir prašau, nereikia pasakų, kad rinkimuose Jus palaikė apie 30 proc. rinkėjų. Taip, nuo dalyvavusių rinkimuose. Bet neatėję į rinkimus- irgi rinkėjai ir dalis savo neatėjimu išsakė protestą prieš kandidatus į merus. Vadinasi, ir prieš Jus. Įsklausykite į rinkėjų nuomonę, nusiraminkite ir baikite tuos savo žaidimus valdžia. Nelemta. Ir gerai pagalvokite, ar nedarote meškos paslaugos savo partiečiams mažeikiškiams, būdama jų vėliava. Suprantu, sunku atsisakyti paskutinio šiaudo, kuris Jus laiko valdžioje, t.y. TS-LKD Mažeikių skyriaus pirmininkės posto, bet gal be Jūsų jiems būtų geriau?

 9. pastebėjimas parašė:

  Yra sakoma ,,Kiekvieną užpakalį galima patalpinti į sostą. Bet ne kiekviena galva verta karūnos“ Taip nutiko ir p. L.Rimkienei. Mažeikiečiai pasakė aiškų NE,ji netinkama mero postui! Tokiam daugelio pasirinkimui pasitarnavo jos pačios netaktas debatų ir susitikimų su gyventojais metu. Pati ,,sumetė“ kamuolį į savo krepšį…Reiktų pagalvoti ar tikrai jos vieta politikoje,gal geriau dirbtų savo mėgiamą darbą , išsivaduotų iš aukos statuso ir gamintų pietus savo taip nuostabiam vyrui.

 10. pries autobastiona parašė:

  vohooooo svarbu ne Rimkiene :)

 11. Pinavija parašė:

  Kregždėms reikalingas naujas lyderis rezultatas akivaizdus, su balta pieno puta nepavyko išplaukti. Kažkas dar ilgai sapnuos 4 iš 5 košmarą.

 12. Nijolei parašė:

  Mažas patikslinimas – visos moterys balsavo ne prieš moterį, o prieš bobą.

 13. Sveikinimai parašė:

  Laimėjo sveikas protas, taktiškumas, arogancijos ir pasipūtimo nebuvimas!!!

 14. Hariui parašė:

  Garbingai gali pasielgti tik tas, kas turi bent šiokį tokį supratimą apie garbę. Rimkienės atvejis, deja, ne toks.

 15. Nijole parašė:

  Labai gaila , kad pralaimėjo MOTERIS. Toks jausmas , kad visos moterys buvo prieš MOTERĮ.

 16. Rai parašė:

  super.. puiki pergalė,.mažeikiškiai šaunuoliai…nuoširdūs sveikinimai merui Vidmantui Macevičiui.

 17. v parašė:

  Viekšniai neturite tiek rinkėjų , kad galėtumėte išgelbėti Rimkienę . Nevarkite , skelbkite rezultatus.

 18. Haris parašė:

  Rimkiene turi galimybe garbingai pasielgti- atsistatydinti is konservu pirmininkes pareigu. Cia daugiau negu pralaimejimas, cia jau sutriuskinimas. Ne vienoj savivaldybej nera tokio milzinisko atotrukio.

 19. :-) parašė:

  Sveikiname Rimkienę su pralaimėjimu!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto