Vyksta tarnybinis tyrimas dėl seniūno veiksmų

Seniūnas Klemas Sobutas jau antrą kartą patenka nemalonėn – tarnybinis tyrimas dėl jo veiksmų buvo atliekamas ir pernai. Sigito STRAZDAUSKO ir Daivos ŠIDEIKIENĖS nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybės administracija pradėjo tyrimą dėl Tirkšlių seniūno Klemo Sobuto galimai padaryto tarnybinio nusižengimo. Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad seniūnas savo kiemo asfaltą galbūt lopęs valstybės lėšomis. Be to, darbo metu valstybės tarnautojas užfiksuotas ne kabinete, o savo kieme – teigiama, kad jis prižiūrėjo ten vykusius darbus.


Užfiksavo Tarybos narė 

Pirmoji apie seniūno kieme vykstančius darbus informaciją telefonu gavo Savivaldybės tarybos narė Daiva Šideikienė. Šiek tiek po 15 valandos paskambinęs žmogus kvietęs atvažiuoti, dar pridūręs, kad darbai eina prie pabaigos. 
Tarybos narė nieko nelaukdama pasiėmė fotoaparatą, sėdo į savo automobilį ir išskubėjo į Tirkšlius.
„Kažkoks traktorius kieme buvo, ten sukiojosi seniūnas ir dar kažkoks vyras, spėjau, kad traktoristas. Po poros dienų man buvo pranešta, kad ten buvo seniūnijos darbininkas Vydas Puidokas. Kai nuvykau į seniūno namus, technikos, kuri suvoluoja asfaltą, nebebuvo, tačiau darbų pėdsakai buvo akivaizdūs. Nufotografavau šviežiai išasfaltuotas vietas prie vartelių, kieme prie šunų būdų. Seniūnas sakė, kad kiemas asfaltuotas prieš dešimt metų, bet nereikia būti specialistu, puikiai buvo matyti, kad tose vietose asfaltas šviežiai supiltas“, – „Santarvei“ tos dienos įvykius pasakojo aktyvi mažeikiškė.
Tarybos narės prispaustas seniūnas nebebandė įtikinti, kad asfaltas iš senų laikų, net patikinęs, kad už darbus apsimokėjęs, tačiau daugiau ta tema nebuvo linkęs kalbėti.
D. Šideikienė teigė, kad jai susidaręs įspūdis, jog dirbę žmonės tarsi būtų sprukę – vietomis buvo išbarstyta asfaltavimo medžiagų, o ir kai kurios duobės užlygintos nedailiai, tarsi darbai būtų neužbaigti.


Darbo metu – savo kieme

Tarybos narei D. Šideikienei užkliuvo ir kitas dalykas – kad seniūnas yra ne darbo vietoje, o savo kieme. Galbūt K. Sobutas atostogauja, pagalvojusi. 
Tačiau kai to paklausė paties seniūno, jis prisipažino, kad neatostogaująs. Ir galbūt supykęs dėl kamantinėjimo, apsisukęs ir nuėjęs, palikęs viešnią…
Tada D. Šideikienė paskambino Savivaldybės administracijos direktoriui Broniui Kryžiui, kaip pati  teigė, – kad įvykis būtų užfiksuotas. Direktorius patikinęs, kad išsiaiškinti situaciją įpareigos savo pavaduotoją Romaldą  Paradniką.
Tuo metu, kai Tarybos narė kalbėjosi su B. Kryžiumi, seniūnas paliko savo kiemą.

Plačiau apie šį galimą nusižengimą ir seniūną užklupusius nemalonumus skaitykite šeštadienio „Santarvės“ laikraštyje. 

28 Atsakymai į “Vyksta tarnybinis tyrimas dėl seniūno veiksmų”

 1. Na va parašė:

  viskas aisku, nesugebejot nei rasybos klaidu istaisyti, nei sukirciuoti, o tikejausi gauti pagal jusu galimybes nors minimaliai sutvarkyta teksta. Net ir padeka jau buvau pradejes rasyti, deja … Kas pyksta, tam ragai dygsta, galvele skauda, todel pradeda vaidentis, kad kiti tik nosis krapsto, kazkokius popieriukus delioja is vienos kruvos i kita ir pan. Idomu ka tamsta dabar krapstot?

 2. Saule parašė:

  Dieve,padėk mūsų ponams susitvarkyti savo gerbūvį.Juk ne tik šitas seniūnas is mokesčių mokėtojų pinigų tvarkosi savo kiemą,kur dar tie,kurie darbo metu vadovauja statyboms nuosavam namui? Yra tokių,kurie darbe pasirodo kaip jaunas mėnulis, juk tai irgi visų mūsų pinigų švaistymas.

 3. pastebejimams parašė:

  išmokite rašyti lietuviškai, tada aiškinkinkite žodžių reikšmę. Bet tokiems, matyt, nelemta suvokti gimtosios kalbos svarbos.
  O darbu jūs, matyt, laikote popieriukų dėliojimą iš vienos krūvos į kitą ir tarnybinio kompiuterio klavišų maigymą, su pertraukomis, kai krapštote nosį.

 4. prajuokino parašė:

  ha ha ha
  del tokio lopo uzsipuole :DD
  paziurekit kas sedi tose kedese ir milijonus plauna !!!!!!!!!!! JO,Lietuvoj sesi uz grotu pavoges kiausinius,bet ne milijona………
  medeliai senamiestyje,ir tie po 900 lt ikainuoti :DDD ar cia ne plesimas??? gal zinot kur juos tokius“ pigius“ gavo??? !!
  nebegaliu klausyt ir matyt ,kas darosi musu salyje :((

 5. Pastebejimai parašė:

  matau, kad tie, kurie nesupranta kas yra DARBAS turi marias laiko, netgi kaltina lietuvisko zodzio negerbimu (?!) … Kai nerandama taiklaus atsakymo, nesigilinama i ESME, galima apkaltinti netgi Tevynes isdavimu, taciau tokie tusti atsakymai tikrai yra eiliniai niekalai, keliantys tik nusistebejima.
  Kaip rasomas ar tariamas bei suprantamas DARBAS buvo nurodyta ziureti Dabartines lietuviu kalbos zodyna (konkreciai savokas pagal raide D). Linkiu sekmingo savokos supratimo ir pritaikymo gyvenime ir norisi tiketi, kad suvoksit savoka, jos teisinga rasyba ir kirciavima.
  Na, o jei leidzia galimybes ir supratimas, butu labai malonu, jeigu istaisytumet si teksta ir ji sukirciuotumet.

 6. " tyrėjas" parašė:

  Tam ir tiriama, kad nieko neištirti. O komisija (sočiais pilvukais ir nusėdėtom subinytėm) žaidžia vaikų darželį. Kvaila, bet gražu.

 7. taigi parašė:

  Technologiškai viskas teisinga,nes lopant duobes išankstinės kainos negali nustatyti.Pirmiausia reikia duobę išfrezuoti ir tik po to galima apskaičiuoti sudėto asfalto kiekį pagal svorį,atsižvelgiant į duobės gylį ir kvadratūrą,pagal išfrezuotą plotą.Va tep va Šideikiene.Sėkmės ieškant sensacijų.

 8. Kostas parašė:

  Nieko nesulauks tas seklys,nes ir laikraštis parašė,kad seniūnas prieš lopant kiemą buvo pasirašęs išankstinę sutartį su „Žemaitijos keliais“,ką patvirtino įmonės direktorius.Seniūnas gudriai „išdūrė“seklį morką,nerodydamas tos sutarties,ant ko seklys ir užkibo,pamanęs,kad atliko žygdarbį.
  Žodžiu sensacija niekinė ir laukiamo“ kraujo“ manau nebus.

 9. to del darbo savokos parašė:

  Prieš aiškindamas žodžių reikšmę, gal įsijunkite lietuviškąs raides klaviatūroje. Jei nežinote, kaip lietuviškai rašomas tekstas, siūlyčiau pavartyti lietuvių k. gramatikos vadovėlį. Baisu, kai peršate kitiems lietuvių kalbos žodyną, o pats visiškai negerbiate lietuviško žodžio.

 10. Del darbo savokos parašė:

  Visu pirma, DARBAS – tai tikslinga, visuomenei naudinga zmogaus veikla, reikalaujanti protiniu ir fiziniu jegu. Antra, darbas gali buti uzsiemimas, tarnyba, verslas. Trecia, darbas – tai tikslingos veiklos vaisius, kurinys. Darba dar galima apibrezti kaip tam tikra pasielgima, elgesi ar atlikimo kokybe.
  Tiems, kurie nesupranta kas yra DARBAS, siulau jo savoka atidziau paanalizuoti atsivertus Dabartines lietuviu kalbos zodyna, kuriame taip pat yra pateikiamos ir darbdavio, darbymecio, darbingumo, darbotvarkes, darbovietes, darbymecio ir kt. savokos.

 11. Daiva Šideikienė parašė:

  Būtų labai įdomu sužinoti ,kas Jūsų manymu yra tas ,, geras ir gražus padarytas DARBAS“ ? Gal galite pateikti kokių nors pavyzdžių ,kas pagal Jus yra geras ir gražus darbas ?

 12. Rita parašė:

  Kiermo išasfaltavimas – tai menkniekis palyginus su Kauno miiesto savivaldybės darbais. Jie parduoda ne savo žemę ir būtus .Ir niekas nieko,nesako lyg taip ir turi būti Pastato auksinius tualetus. Viskas vyksta, kaip vanduo nuo žąsies.Tokias valdžias turime..bet žinokite į kapus nė vienas nei rūmų, nei pinigų nenusinešė.Padėkite vargstantiems žmonėms, bent geru žodžiu jus paminės po jūsų mirties. O ar žinote kas jūsų laukia po mirties.Geriau jau apsidrauskite iš anksto ir niekas jūsų nekeiks, o paminės geru žodžiu….o savo mirties nei laiko, nei dienos nežinome..

 13. Pilietis parašė:

  Ką čia užsiasfaltao duobes kieme, tai čia menkniekis. Kur valdiški pinigai ten velnias šoka. Visi valdininkai kurie tik prieina prie lovio, plauna akivaizdžiai pinigus. Visi seniūnai tai daro, neveltui namai iškyla, žemės perkamos ir duoklė ponui Kryžiui atiduodama. Tokie vyrai naudingi, nes neblogai padeda nuplauti pinigėlius.

 14. to kareivėliui... parašė:

  Jo į rajono tarybą reikia rinkti tokius, kurie darbo metu asfaltuoja nuosavą kiemą. Tai tikrai geras ir gražus darbas-palijus nebeteks po balutes klampoti. Geros darbo dienos visiems.

 15. Kareiveliui... parašė:

  matyt labai skaudziai uzgavau kareivelio ambicijas, paviesindamas VTEK ataskaita? Deja tokia yra realybe ir zmones, kurie tiek daug nepagristu vilciu sudejo rinkdami kareivius i rajono Taryba turi zinoti kas ir kaip yra. Kada mes pamatysime/isgirsime bent viena – gera ir grazu kareivelio padaryta DARBA ?

 16. IR VIENAS LAUKE KARYS parašė:

  Kiekviename VTEK priimtame sprendime yra nurodyta kokiam administracininiam teismui ir per kokį terminą galima apskųsti sprendimą, tačiau jei sprendimą apskųsi , tada , kaip matyti iš VTEK pateiktos 2012 m. atasakaitos, Etikos Komisijos teisininkai mano, kad toks valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens elgesys turi galimo piktnaudžiavimo savo teisėmis požymių. Na, jeigu jau taip mano Komisijos teisininkai , jie turi teisę kreiptis į ĮSTATYMŲ leidėją –LR Seimą – bei pateikti pasiūlymą, jog Įstatyme būtų apibrėžtas tokio piktnaudžiavimo vertinimas.
  Žinoma, kai negavau pageidaujamo rezultato, buvau priversta kreiptis ir į Seimo kontrolierių R.Valentukevičių, kuris mano skundą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos darbuotojų pripažino PAGRĮSTU, o dėl to, kad VTEK ne tik iškraipo Įstatymą, bet tą patį Įstatymą skirtingiems asmenims taiko skirtingai , todėl kreipiausi ir į LR Seimą. O pabaigai, galbūt tai geresnė informacija iš 2012m. VTEK veiklos ataskaitos, jog: ,, Aktyviausiai veikė Telšių ir Mažeikių rajono savivaldybių tarybų etikos komisijos (atitinkamai surengti 7 ir 8 posėdžiai)‘‘.

 17. Daiva Šideikienė parašė:

  Lietuvos socialdemokratų partijos Mažeikių rajono rinkimų apygardos Nr. 26 kandidatams, dalyvavusiems 2011-02-27 savivaldybių tarybų rinkimuose , UAB „Admituras“ paaukojo 2000,00 lėšų sumą , o 2500,00 lėšų sumą paaukojo V.Džiugeliui, todėl Tarrybos nariai –socialdemokratai bei V.Džiugelis ,mano manymu, turėjo nusišalinti nuo sprendimo priėmimo dėl UAB ,,Admituras‘‘ atleidimo nuo rinkliavos mokesčio.
  Iš pradžių, Komisijos, kuri yra realiai atsakinga už korupcijos prevencijos politikos ir tarnybinės etikos priemonių įgyvendinimą valstybiniu mastu, nuomonė buvo tokia ,jog dėl interesų konflikto buvimo abejonių nekyla ,kadangi parama buvo skirta partijos ir koalicijos kandidatų sąrašams , o paramos suma yra nedidelė ir nesukelianti intersų konflikto situacijos. Tačiau po pakartotinio skundo dėl to pačio asmens ir tuo pačiu pagrindu ,kažkodėl Komisijos sprendimas buvo kitoks,t.y Komisija nusprendė, jog V.Džiugelis pažeidė Įstatymo nuostatas. Esant tokiai situacijai, galima manyti, jog Vyr . Etikos Komisijoje priimant sprendimus galioja dvigubi standartai – kas galima socialdemokratams , tas negalima V.Džiugeliui.

 18. Jonas parašė:

  Ko čia norėti iš tokio seniūno.Savo kiemas svarbiau nei miestelio problemos.Vien užtenka pažiurėtį į Saulės gatvę tai yra žvyrkelio dalį.Kiek metų žmonės renka parašus kad sutvarkytų gatvę, kur tau savo kiemas svarbiau.
  Klemai nebūk savanaudis pastatyk ženklus kad sunkiasvorė technika nesivažinėtu o ir greiti apribojančius ženklus taip pat būtinai reikėtu.NES ŽMONĖMS ATSIBODO KLAUSYTIS TAVO PAŽADU IR RYTI DULKES KYLANČIAS NUO ŽVYRKELIO.

 19. JO parašė:

  Durna boba

 20. NERA ZODZIU parašė:

  GERBIU SOBUTA,KAD JO VALDYMO METU TIRKSLAI TAIP ISGRAZEJO, ,SUSITVARKE TIESIOG NEATPAZISTAMAI. O PONIAI SIDEIKIENEI LINKIU SAVO KABLIUKAMS KABINT PASIRINKT KITUS OBJEKTUS,PVZ KAD IR NEADEKVACIAI PADIDINTA DUJU MOKESTI…. NEBENT JAI IS TO IRGI YRA NAUDOS???

 21. pensininkas parašė:

  „…kad kas dešimtas 2012 metais Komisijos priimtas sprendimas (11 iš 105) buvo Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narių atžvilgiu.“ „Tik dalis skundų buvo pagrįsti“ ( VTEK komisijos apibendrinta medžiaga už 2012) . VTEK apibendrintoje medžiagoje už 2012 metus , kažkodėl nenurodė , koks kiekis skundų buvo pagrįsti.Pasirodo , tikrai tik dalis skundų buvo pagrįsti -nepatingėjau ir suskaičiavau , kad tik 9 skundai buvo pagrįsti.

 22. galvoju parašė:

  Remiantis VTEK komisijos apibendrinta medžiaga už 2012 metus matosi,kad šideikienė skundžia“visus kas juda“ ir toje veikloje komisija jau mato,kad šideikienė galimai piktnaudžiauja savo tarnybinėmis pareigomis,todėl nutraukia skundų tyrimus,kaip nepagristus.Žodžiu gavę šios rašeivos postringavimus,jau nebeskiria jiems išskirtinio dėmesio,tuo atšaldydami šideikienės norus.Žirniai į sieną nubyra ir tiek.

 23. Vienas lauke ne karys... parašė:

  Vyriausios tarnybinės etikos komisijos 2012 metų veiklos ataskaitoje teigiama, kad kas dešimtas 2012 metais Komisijos priimtas sprendimas (11 iš 105) buvo Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narių atžvilgiu. Pabrėžtina, kad visi sprendimai priimti, išnagrinėjus iš esmės vieno asmens skundus. Tik dalis skundų buvo pagrįsti, tačiau tai nesutrukdė minėtam asmeniui, kurio elgesys ataskaitiniais metais Komisijos taip pat buvo pripažintas pažeidžianciu Istatymo nuostatas, teikti pakartotinius skundus dėl tų pačių asmenų ir tuo pačiu pagrindu. Minėtas pareiškėjas kai kuriais atvejais kreipėsi į Komisiją klausimais, nepriskirtais VTEK kompetencijai, o kai negavo pageidaujamo rezultato – skundė Komisiją Lietuvos Respublikos Seimui, Seimo kontrolieriui, administraciniams teismams, Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai ir pan. Komisija įsitikinusi, kad toks valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens elgesys turi galimo piktnaudžiavimo savo teisėmis požymių, tačiau Istatyme neapibrežtas tokio piktnaudžiavimo vertinimas.  

 24. visi esam vienodi parašė:

  vyriausybe nori ,kad kaimynas kaimyna skustu-butu pilietiskas , jei tas ka nelegalaus daro ,tai va jums ir derliaus vaisiai.Ner ko pykt.

 25. Lietus parašė:

  Kaip sako rytiečių išmitis: „Pirma susiskaičiuok savo lopus, o paskui kaimyno šuns blusas“

 26. Juons parašė:

  Šideikiene, tu geriau pasikapstyk po savo pusbrolio ranco darbelius, ten rasi9 ne tokių dalykų.

 27. PETRAS parašė:

  Tik pagalvokit,dangus griūva,nes seniūnas duobę užlygino.Atneš popierius ir tiek žinių.O,kad darbo metu sukinėjosi po savo kiemą tai gaus pravaikštą ir tiek.

 28. jo parašė:

  Tvarkingas seniūnas,o Šideikienė pavydi…..ir blaškosi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto