Vyriausybė imasi priemonių valstybės tarnautojų skaičiui mažinti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus vadovaujamas Ministrų kabinetas imasi papildomų priemonių, kad valstybės tarnyboje dirbtų tik būtinas tarnautojų skaičius, nepaisant to, kad bendras didžiausias leistinas valstybės tarnautojų skaičius per pastaruosius trejus metus sumažėjo 132 pareigybėmis.

Premjeras A. Butkevičius primena, jog Vidaus reikalų ministerijai yra pavesta iki 2015 m. gruodžio 1 d. pateikti Vyriausybei nutarimo projektą, kuriuo būtų siūloma nuo 2016 m. sausio 1 d. sumažinti Vyriausybės nustatytą didžiausią leistiną pareigybių skaičių tokia dalimi, kad skirtumas tarp Vyriausybės nustatyto didžiausio leistino pareigybių skaičiaus ir įstaigose užimtų pareigybių skaičiaus sudarytų ne daugiau kaip 10 procentų.
Finansų ministerija kartu su VRM ir Valstybės tarnybos departamentu iki 2016 m. balandžio 15 d. turi išnagrinėti valstybės tarnautojų ir darbuotojų darbo užmokesčio fondo apskaičiavimą nustatančių teisės aktų taikymo aktualumą ir, jei reikia, pateikti pasiūlymus pakeitimams.
„Vyriausybė ne tik pati ieško būdų, kaip sumažinti pareigybių, bet ir pateikė rekomendaciją įstaigoms, kurioms didžiausią leistiną pareigybių skaičių nustato Seimo valdyba, Respublikos Prezidentas, savivaldybių tarybos ir Teisėjų taryba, nuo 2016 m. sausio 1 d. sumažinti atskaitingoms institucijoms patvirtintą didžiausią leistiną pareigybių skaičių tokia dalimi, kad skirtumas tarp didžiausio leistino pareigybių skaičiaus ir įstaigose užimtų pareigybių skaičiaus sudarytų ne daugiau kaip 10 procentų“, – sako premjeras.
2015 m. rugpjūtį Krašto apsaugos ministerijai prireikus 250 valstybės tarnautojų ir darbuotojų pareigybių dėl privalomosios karo tarnybos grąžinimo, kad būtų galima aptarnauti naujus šauktinius buvo perskirstytos valstybės tarnautojų pareigybės tarp ministerijų ir joms pavaldžių įstaigų, taigi tarnautojų skaičius neišaugo. Pareigybių skaičius buvo sumažintas Vidaus reikalų ministerijoje, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, Finansų ministerijoje, Aplinkos, Sveikatos apsaugos, Teisingumo, Ūkio ir Žemės ūkio ministerijose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto