Vyriausybė kontroliuos savivaldybių skolos valdymą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kitąmet daugiau lėšų sulauksiančios šalies savivaldybės bus įpareigotos per metus dešimtadaliu sumažinti savo skolas. Šio reikalavimo neįgyvendinusioms savivaldybėms grasinama atidėti dotacijas.

Ministerija skelbia griežtinsianti stebėseną

Finansų ministerija, pateikdama Vyriausybei svarstyti 2015-ųjų metų biudžeto projektą, paskelbė griežtinsianti fiskalinių užduočių įgyvendinimo stebėseną.
„Visos savivaldybės įpareigojamos, kad metų pabaigoje jų įsiskolinimas už suteiktas paslaugas, atliktus darbus ir įsigytas prekes sumažėtų ne mažiau kaip 10 proc., palyginti su šių metų pradžia, o toms savivaldybėms, kurios laiku neteiks reikalaujamų ataskaitinių duomenų Finansų ministerijai, Vyriausybė galės atidėti valstybės biudžeto dotacijų pervedimą“, – pranešime spaudai cituojamas finansų ministras Rimantas Šadžius.

Numatomos didesnės pajamos

Kitais metais savivaldybių biudžetų pajamos, prognozuojama, bus 8,8 proc. didesnės nei šiemet ir sieks 2,196 mlrd. eurų. Savivaldybių biudžetai kitąmet augs labiau nei valstybės biudžetas.
Kitais metais savivaldybių biudžetams teks didesnė įplaukų iš gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalis, taip pat – šio mokesčio pajamos, gautos dėl teigiamų ekonomikos pokyčių.
Dėl planuojamų didesnių įplaukų iš GPM į konsoliduotą biudžetą savivaldybėms tenkanti dalis bus 60,6 mln. eurų didesnė nei šiemet. Savarankiškoms funkcijoms vykdyti dėl Seimo ir Vyriausybės priimtų sprendimų skiriama GPM dalis didės iki 72,15 proc. ir sudarys beveik 70 mln. eurų.
Lietuvos savivaldybių skola yra perkopusi 2 mlrd. litų ribą ir toliau tebeauga. Kas antrai savivaldybei jau apribota galimybė skolintis investicijoms, nesusijusioms su europiniais projektais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto