Vyriausybė linkusi nepritarti pareigūnų ir karių pensijų kompensavimui

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Vyriausybė linkusi nepritarti parlamentarų konservatorių Rasos Juknevičienės ir Arvydo Anušausko siūlymui nustatyti ekonominės krizės metu sumažintų pareigūnų ir karių valstybinių pensijų kompensavimo tvarką.

Pažeistų lygiateisiškumo principą

Anot Vyriausybės išvados, kurią ketinama svarstyti posėdyje trečiadienį, siūlomas teisinis reguliavimas nepagrįstai išskirtų vieną valstybinių pensijų gavėjų grupę ir tai galėtų pažeisti Konstitucijoje įtvirtintą asmenų lygiateisiškumo principą.
Siūlomas pareigūnų ir karių valstybinių pensijų kompensavimas apie 29 mln. eurų papildomų biudžeto lėšų.

Nuostata –  neprisiimti naujų įsipareigojimų

Vyriausybės vertinimu, atsižvelgiant į anksčiau valstybės prisiimtus finansinius įsipareigojimus šiuo metu būtų tikslinga neprisiimti naujų įsipareigojimų, kuriems reikia papildomų valstybės biudžeto lėšų.
Valstybė jau yra prisėmusi įsipareigojimus nuo 1 iki 2 proc. didinti įmokas į pensijų fondus už dalyvius, kompensuoti sumažintas valstybines socialinio draudimo pensijas ir valstybines pensijas, sumažintas dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo, taip pat įgyvendinti įsipareigojimą didinti finansavimą krašto apsaugai iki 2 proc. nuo Bendrojo vidaus produkto (BVP) 2020 m.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto