Vyriausybė nepalaiko draudimo rūkyti balkonuose ir pro langus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Apsvarsčiusi Seimo narių teikiamas Tabako kontrolės įstatymo pataisas dėl zonų išplėtimo, kuriose negalima rūkyti, Vyriausybė siūlo iš šio sąrašo išbraukti draudimą rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose ar pro butų langus.
Pasiūlymą uždrausti rūkyti asmenims iki 18 metų Vyriausybė palaikė.

Nuostata būtų sunkiai įgyvendinama

Siūlymą drausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, taip pat šalia daugiabučių langų, pro juos ar prie vaikų žaidimų aikštelių įregistravo Seimo nariai Antanas Matulas, Vida Marija Čigriejienė, Kazimieras Kuzminskas ir Alma Monkauskaitė.
Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktoje išvadoje, kuriai pritarė Vyriausybė, teigiama, kad draudimo rūkyti balkonuose ar pro langus būtų praktiškai neįmanoma įgyvendinti ne tik dėl komplikacijų užfiksuojant pažeidėją, bet ir dėl jo tapatybės nustatymo – rūkymas neleistinose vietose priskiriamas prie administracinių teisės pažeidimų, o tiriant tokio pobūdžio veikas į privačias patalpas patekti negali nei policijos pareigūnai, nei savivaldybių darbuotojai.
„Realiai pasiūlymas geras, ir jam tikrai ne vienas pritarė, kad būtų labai teisinga, nes ir skundai yra rašomi, ir kreipiamasi, kad rūkymas balkone ar bendrame koridoriuje daugiaaukščiame name, kas jau yra praktiškai išgyvendinta, iš tikrųjų vargina nerūkančiuosius, tačiau turime labai realiai žiūrėti, ar mes galėsime tą įstatymą, kurį priimame, įgyvendinti, ar ne. Jeigu – ne, tada geriau tokių projektų neteikti ir nederinti“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Nuostatai dėl nepilnamečių pritarta

Tuo tarpu siūlymas uždrausti rūkyti ar turėti tabako gaminių asmenims iki 18 metų sulaukė Vyriausybės pritarimo. Nors parduoti tabako gaminius nepilnamečiams draudžiama ir dabar, nuostatos, draudžiančios jiems rūkyti, vis dar nėra.
Palaikymo sulaukė ir Seimo nario Sergejaus Jovaišos pasiūlymas uždrausti rūkyti automobiliuose, jeigu juose yra vaikų. Tuo tarpu to paties parlamentaro noras didinti baudas už rūkymą neleistinose vietose ministrams pasirodė per griežtas. Įstatymo pataisos projekte rūkalius buvo siūloma auklėti nebe 20–50 litų, o 50–200 litų baudomis.
„Teisėkūra turi tam tikrus reikalavimus, jeigu yra vienos kategorijos pažeidimai ar pagal Baudžiamąjį kodeksą – nusikaltimai, atsakomybė turi būti sudėliota proporcingai ir taip, kad neišsišoktum su šita bauda, kuri yra siūloma. Kadangi už rūkymą autobusuose arba oro uoste, arba laivuose, tose vietose, kur yra draudžiama, baudos yra 10, 20, 30 litų ir maksimali bauda yra 50 litų, vadinasi, čia nustatydami keturis kartus didesnę baudą mes jau pažeidžiame teisėkūros principus ir sistemą“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

3 Atsakymai į “Vyriausybė nepalaiko draudimo rūkyti balkonuose ir pro langus”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Uzsidaryk langa, laukas yra viesa vieta

  2. vardas(privalomas) parašė:

    ponai valdininkai gyvena namuose ir te dumija,o ka man daryti,kad pensininkai kaimynai abu sedi balkone ir be perstojo dumija…-,(

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    Butas ar namas,tai gyventoju gyvenimo vieta. Rukyti balkone ar ne,sprendzia pats gyvenamosios vietos seimininkas. O kur ponai valdininkai ruko?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto