Vyriausybė nesibaimina „Gazprom“ ultimatumų

Vyriausybė nesibaimina Rusijos dujų bendrovės „Gazprom“ keliamų ultimatumų – ji laikosi
nuoseklios pozicijos ir visą laiką iškilusius klausimus siūlo spręsti derybomis, teigia energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Pasisako už derybas

„Stokholmo arbitražo sprendimas – labai svarbus ir mums naudingas rezultatas. Tai dar kartą parodė, kad Vyriausybė nesistengia atsakyti į „Gazprom“ ultimatumus ir nesibaimina, o laikosi labai nuoseklios pozicijos ir visą laiką siūlo derybomis spręsti iškilusius klausimus. Lietuvos visuomenė supranta ir palaiko Vyriausybės poziciją, kad mes turime turėti alternatyvą „Gazprom“ tiekiamoms gamtinėms dujoms, ir kompanijos ultimatyvūs reikalavimai neduoda to rezultato, kokio turbūt „Gazprom“ galėjo tikėtis“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė ministras.
A. Sekmokas taip pat atmetė Seimo opozicijos kaltinimus, neva Vyriausybė nesidera su „Gazprom“.

Bando išsaugoti monopolį

Ministras akcentavo, kad derybos kol kas nėra labai konstruktyvios.
„Derybos gali vykti, kai yra abipusis noras derėtis. Kol kas „Gazprom“ nenori pripažinti, kad praranda rinką, kad Lietuva turės alternatyvų tiekimą, ir bando išsaugoti tas monopolines pozicijas tokiais nekonstruktyviais metodais. Ir, kaip matome, Stokholmo arbitražas tos pozicijos jiems sustiprinti nepadėjo“, – sakė ministras.
A. Sekmokas pabrėžė, jog „Gazprom“ tiesiog nenori pripažinti savo pralaimėjimo. Jis taip pat priminė, kad pirmąjį ieškinį, kurį buvo pateikusi Rusijos dujų milžinė, Stokholmo arbitražas atmetė be svarstymo.
„Pirmą ieškinį atmetė, o antro ieškinio nepatenkino. Kol kas „Gazprom“ pralaimi 0:2 šitose rungtynėse“, – pažymėjo energetikos ministras.

Arbitražas atmetė „Gazpromo“ reikalavimus

Stokholmo arbitražas antradienį priėmė sprendimą byloje pagal „Gazprom“ ieškinį Lietuvos Respublikai. Šiuo sprendimu arbitražas galutinai patvirtino Vyriausybės teisę inicijuoti „Lietuvos dujų“ veiklos tyrimą Vilniaus apygardos teisme ir atmetė visus „Gazprom“ reikalavimus dėl žalos atlyginimo.
Arbitražas pripažino, kad „Gazprom“ jokiomis priemonėmis negali uždrausti Vyriausybei teisme kelti klausimus dėl „Lietuvos dujų“ valdymo organų pareigų atlikimo tinkamumo. Vis dėlto arbitražas konstatavo, kad klausimai dėl dujų kainos taikymo Lietuvai negali būti nagrinėjami veiklos tyrimo procedūros metu – šiuos reikalavimus Vyriausybė gali reikšti pačiame Stokholmo arbitraže.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto