Vyriausybė pritarė siūlymui dėl balsavimo internetu

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtam įstatymo projektui, reglamentuojančiam balsavimo internetu sistemos sukūrimą ir įgyvendinimą.

Spręs Seimas

„Jeigu šiam įstatymo projektui pritars Seimas, iki 2018 metų pavasario bus parengtos Seimo rinkimų, Savivaldybių tarybų rinkimų, Prezidento rinkimų ir kitų su rinkimais susijusių įstatymų pataisos, kuriose būtų įteisintas elektroninis balsavimas“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Balsavimo internetu sistemos sukūrimo ir įgyvendinimo įstatymo projektu siekiama nustatyti teisines ir organizacines prielaidas balsavimui internetu Lietuvoje įteisinti, taip pat numatyti pagrindinius balsavimo internetu principus, balsavimo internetu informacinės sistemos steigimo pagrindus, jos funkcinius ir saugumo reikalavimus. Taip būtų sudarytos teisinės, organizacinės ir finansinės galimybės balsavimo internetu informacinės sistemos steigimui ir jos testavimui, prieš įteisinant balsavimą internetu įvairaus lygio rinkimuose ir referendumuose.

Parodė apklausa

Šiemet Teisingumo ministerijos užsakymu buvo surengta gyventojų apklausa, kurios duomenys parodė, jog daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų (56 proc.) remia idėją, kad per rinkimus būtų galima balsuoti ir internetu. Dar didesnis rėmėjų procentas yra tarp tų, kurie naudojasi internetu kasdieniame gyvenime – apie 70 proc.
Šios apklausos rezultatai rodo, kad balsavimas internetu labiausiai imponuoja dėl to, kad yra patogus – taip mano net 66 proc. apklaustųjų. Beveik 50 proc. mano, kad balsavimo internetu įteisinimas sudarytų prielaidas užsienyje gyvenantiems arba studijuojantiems Lietuvos piliečiams aktyviau dalyvauti rinkimuose. O ketvirtadalis apklaustųjų yra įsitikinę, kad balsavimas internetu padidintų gyventojų susidomėjimą rinkimais.

Kai kur balsuojama internetu

Neabejotina elektroninio balsavimo srities lyderė yra Estija, kurioje piliečiai nuo 2005 m. turi galimybę balsuoti internetu vietos savivaldos, nacionaliniuose ir Europos Parlamento rinkimuose. Prancūzijos piliečiai, gyvenantys už Prancūzijos ribų, nuo 2009 m. balsuodami internetu renka išeivijos asamblėją.
Vietos savivaldos rinkimuose balsavimas internetu organizuojamas Ontario provincijoje Kanadoje, Naujojo Pietų Velso valstijoje Australijoje.
Balsuoti internetu vietos rinkimuose gali Šveicarijos Neuchatel, Ciuricho ir Ženevos kantonų gyventojai.

One Reply to “Vyriausybė pritarė siūlymui dėl balsavimo internetu”

  1. apas parašė:

    Praėjo daugiau kaip mėnuo,tai koks seimo sprendimas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto