Vyriausybė ruošia skolininkus drausminantį priemonių paketą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybės ekonominės bei finansinės  kontrolės ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimui koordinuoti skirta komisija, kuriai pirmininkauja Vyriausybės  kancleris Alminas Mačiulis, aptarė skolininkus valstybei drausminančias priemones.

Gera valia mokėti neskubama

Tai turėtų būti geranorišką skolos grąžinimą skatinančios  ir papildomos poveikio priemonės, kurios būtų taikomos įvairiems skolininkams per valstybės teikiamas paslaugas.
Konstatuota, jog nemaža dalis valstybės skolininkų, ypač turintys nedidelių skolų, turi realias finansines galimybes jas apmokėti, tačiau to nepadaro dėl aplaidumo ar nerūpestingumo.
Pažymėta, jog 2009–2011 metais  asmenims buvo paskirta 1 402 353 baudų ar kitų ekonominių sankcijų ir valstybės  biudžetas turėjo pasipildyti  per  391 mln. litų, tačiau gera valia skolininkai apmokėjo tik 41,45 procento prievolių  – už daugiau kaip 162 mln. litų.
Nutarta, jog bus analizuojamos galimybės uždrausti skolų turintiems asmenims atlikti transporto priemonių registraciją ir technines apžiūras.

Duomenys bus viešinami

Komisijos nariai  taip pat akcentavo, jog skolininkams derėtų apriboti teisę įsigyti ar pratęsti leidimus ginklui. Kaip efektyvi  bei gerokai drausminanti priemonė įvardintas skolininkų duomenų viešinimas, aptartos kitos svarbios priemonės, kurios padėtų valstybei skatinti piliečius laiku susimokėti jiems skirtas baudas.
Konstatuota, kad derėtų steigti Skolininkų registrą. Darbo grupė turės parengti konkrečias išvadas, ar bus kuriamas atskiras skolininkų registras, ar bus modernizuotos jau veikiančios informacinės sistemos. Finansų, Vidaus reikalų, Teisingumo, Socialinės apsaugos ir darbo, Susiekimo ministerijų, Policijos departamento, Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos, VĮ Registrų centro, Lietuvos antstolių rūmų teisininkai ir informacinių technologijų specialistai iki gegužės 9 dienos pateiks išvadas dėl visų drausminančių skolininkus priemonių taikymo.
Pabrėžta, kad visos priemonės bus išanalizuotos atsižvelgiant į pagrindines piliečių teises ir laisves.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto