Vyriausybė siūlo keisti biudžetinių įstaigų vadovų įdarbinimo tvarką

Vyriausybė posėdyje pritarė Biudžetinių įstaigų įstatymo pataisų projektui, kurio tikslas – įtvirtinti bendruosius viešojo sektoriaus įstaigų vadovų valdymo principus: priėmimą į pareigas konkurso būdu, kadencijų nustatymą, kasmetinį įstaigų vadovų veiklos vertinimą. Taip siekiama užtikrinti geresnius įstaigų veiklos rezultatus ir paskatinti keitimąsi žiniomis bei patirtimi.

Seimui teikiamame įstatymo projekte numatoma, jog ir biudžetinių įstaigų vadovai, dirbantys pagal darbo sutartis, būtų priimami konkurso būdu ketverių metų kadencijai, ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės. Taip pat siūloma nustatyti, kad jeigu pirmosios kadencijos metu vadovo veikla buvo įvertinta gerai arba labai gerai, jis būtų paskiriamas antrajai kadencijai. Po antrosios kadencijos biudžetinės įstaigos vadovas būtų atleidžiamas iš užimamų pareigų.
Taip pat numatoma, jog biudžetinių įstaigų vadovai, dirbantys pagal darbo sutartis, būtų vertinami kasmet, pagal iš anksto nustatytas metines užduotis, siektinus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius. Pagal darbo sutartį dirbančio vadovo veiklą įvertinus nepatenkinamai du kartus iš eilės, jis būtų atleidžiamas iš pareigų.
Tikimasi, jog vadovo pasiekimų vertinimas suaktyvins ir sutelks pastangas siekti biudžetinei įstaigai nustatytų tikslų ir uždavinių ir bus papildoma motyvacija siekti įstaigos veiklos efektyvumo.

3 Atsakymai į “Vyriausybė siūlo keisti biudžetinių įstaigų vadovų įdarbinimo tvarką”

  1. cha, cha ,cha konkursas parašė:

    tai ,kad dar net neivykus konkursui jau žino kas nugalės , o konkurso dieną, tik pasitvirtina,tai kas čia pasikeičia .

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Svarbu sąžiningas ir norintis padėti žmonėms. Jaunas ir sąžiningas kad būtų. Pensininkus visus į užtarnautą poilsį reikėtų,kurie tik vietą užima ..Kaip nesusipranta patys seneliai?

  3. gerai, parašė:

    gal nebesėdės visą gyvenimą iki 70 metų, yra jaunesnių,tinkančių vadovauti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto