Vyriausybė spręs, ar didinti pensijas ir minimalią mėnesinę algą

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Vyriausybė trečiadienio posėdyje turėtų apsispręsti, ar nuo liepos 1 dienos didinti pensijas ir minimalią mėnesinę algą.
Bazinę pensiją bei draudžiamąsias pajamas siūloma padidinti 3 eurais. Vidutinė senatvės pensija dėl to padidėtų maždaug 5 eurais.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės, pensijoms didinti reikės maždaug 23 mln. eurų.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei yra pateikusi nutarimo projektą, kuriuo siūloma nuo liepos 1 d. didinti minimaliąją mėnesinę algą (MMA) ir minimalųjį valandinį atlygį.
„Didinimas yra ne politinis, o atsižvelgus į ekonominius rodiklius. Ekspertai, darbdaviai sutinka, kad dabartinėje ekonominėje situacijoje būtina nuosekliai didinti darbuotojų, gaunančių mažiausią darbo užmokestį, pajamas, todėl siūlome jau nuo liepos 1 d. minimalią mėnesinę algą kelti iki 325 eurų, o minimalųjį valandinį atlygį didinti iki 1,97 euro (padidinti 8,3 procento)“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Pasak ministrės A. Pabedinskienės, 2015 m. MMA didinimui numatyta 14,4 mln. eurų.
Trišalė taryba MMA didinimui pritarė balandžio 21 d., sprendimas priimtas įvertinus darbo grupės prie Trišalės tarybos dėl MMA didinimo perspektyvų išvadas.
MMA buvo didinimas 2013 m. sausio 1 d. iki 1000 Lt (289,62 Eur) ir 2014 m. spalio 1 d. iki 1 035 Lt (nuo 2015 sausio 1 d. – 300 Eur).

One Reply to “Vyriausybė spręs, ar didinti pensijas ir minimalią mėnesinę algą”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Nu jo! Reik atydžiai paskaičiuoti,kas patiems liks,kai didins žmonėms pensijas ir atlyginimus?! Nėra tvarkos ir sąžinės pas Valstybėscišrinktuosius,kuriais taip tikėjome rinkdami į Seimą. Gerai kad yra migracija…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto