Vyriausybė trečiadienį svarstys, kaip pagelbėti pienininkams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė trečiadienį svarstys, kaip padėti nuostolius patiriantiems pieno gamintojams. Apie tai antradienį LRT radijui kalbėjo Premjeras Algirdas Butkevičius.

Numato susitikti ir aptarti kainas

„Vakar buvau susitikęs su žemės ūkio ministre, viceministru ir kitais specialistais, ir trečiadienį bus pateikti kai kurie pasiūlymai, kaip padėti pieno gamintojams nors iš dalies likviduoti susidariusius nuostolius“, – sakė A. Butkevičius.
Premjeras pažadėjo, kad trečiadienį po Vyriausybės posėdžio ši informacija bus pateikta pieno gamintojams, o kitą savaitę numatomas susitikimas su pieno perdirbėjais.
„Norėtųsi, kad pieno perdirbėjai aiškiai pasakytų, kokią jie mato minimaliausią pieno supirkimo kainą, kad ji būtų žinoma nors trims mėnesiams“, – sakė A. Butkevičius.

Pajamos sumažėjo penktadaliu

Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad pieno kainos mažėja visame pasaulyje, tačiau tokios tendencijos yra cikliškos, ir kol situacija pasikeis, turi būti numatytos finansinės priemonės padėti žemdirbiams.
„Esame numatę, kuriems pieno gamintojams kokią dalį prie pieno kainos bus galima finansiškai prisidėti, kalbame apie paskolų garantijų fondą, kur būtų galima dalį paskolų arba palūkanų padengti, taip pat kalbame apie greitesnę Europos Sąjungos finansinę paramą ir kai kuriuos kitus klausimus, apie kuriuos numatoma toliau kalbėti su Europos Komisijos prezidentu ponu Junkeriu“, – teigė A. Butkevičius.
Premjeras atkreipė dėmesį, kad pernai pieno gamintojai patyrė 75 mln. eurų nuostolių, pieno perdirbėjų pajamos praėjusiais metais sumažėjo 20,4 proc.
ELTA primena, kad šiandien Seimas iš naujo svarstys iniciatyvą reguliuoti pieno supirkimo kainas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto