Vyriausybėje – migracijos sistemos reforma

ELTOS nuotrauka

Vyriausybė trečiadienio pasitarime svarstys klausimą dėl migracijos sistemos ir Migracijos departamento pertvarkos. Eltos žiniomis, bus siūloma departamentą naikinti, o jo funkcijas perduoti Policijos departamentui.

Pertvarka – „kardinali“

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, kaip nurodoma Vyriausybės pasitarimo darbotvarkėje, pristatys klausimą „Dėl migracijos procesų valdyme dalyvaujančių institucijų atliekamų funkcijų ir migracijos procesų optimizavimo“. Anksčiau S. Skvernelis yra užsiminęs apie migracijos sistemos ir Migracijos departamento pertvarką ir radikalias permainas.
„Vidaus reikalų ministerija pateikė Vyriausybei pačios migracijos sistemos reformą, kardinalią reformą. Ir dabar manau, kad Vyriausybėje apsispręs ir tada vykdant šitą reformą reikės, aišku, tam tikrų ir įstatymų pataisų, bet, mano tvirtu įsitikinimu, įgyvendinus ją mes tikrai turėtume užmiršti tas problemas, kas susiję su laikinųjų, pastovių leidimų (gyvenimui Lietuvoje, – ELTA) išdavimu ir kitais reiškiniais, kurie šiuo metu egzistuoja migracijos sistemoje“, – yra sakęs S. Skvernelis.

Dar neaišku kaip reformuos

Tiesa, ką planuojama tiksliai daryti, ministras nedetalizavo.
„Tiesiog norime pristatyti svarstymo stadijoje, ką mes matome, labai konkrečius žingsnius. Turime du variantus: labai radikalų ir šiek tiek mažiau radikalų“, – teigė VRM vadovas.
Perklausus, ar „labai radikalus“ žingsnis reiškia, kad Migracijos departamentą iš viso planuojama naikinti, S. Skvernelis neatsakė.
Neseniai Migracijos departamentą sukrėtė skandalas, kurio metu leidimai gyventi Lietuvoje išduoti nusikaltėliams.
Migracijos departamentas yra sulaukęs kritikos ir iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto