Vyriausybėje tartasi dėl priemonių embargo pasekmėms amortizuoti

Vyriausybėje tartasi dėl priemonių Rusijos paskelbto maisto produktų embargo pasekmėms amortizuoti. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Pirmadienį Vyriausybėje vykusiame pasitarime dėl žemės ūkio produkcijos, žaliavų ir maisto produktų eksporto į Rusiją priimtas protokolinis sprendimas, kuriuo susijusios institucijos privalo iki trečiadienio pateikti priemones, kurios bus taikomos, siekiant amortizuoti patiriamus nuostolius dėl Rusijos embargo. Ūkio ministerija, apibendrinusi šias priemones, Vyriausybei pateiks veiksmų planą.

Parengs veiksmų planą

Pasitarime, kuriame dalyvavo Ministrą Pirmininką pavaduojantis ūkio ministras Evaldas Gustas, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas, kitų ministerijų bei tarnybų atstovai, aptarta esama padėtis ir galimi nuostoliai, kalbėta apie šiuo metu taikomas priemones ir naujų priemonių sąrašą.
Ūkio ministerija, apibendrinusi iš kitų ministerijų gautą informaciją ir pasiūlymus, parengs ir teiks svarstyti artimiausiam Vyriausybės pasitarimui atitinkamų veiksmų planą. Finansų ministerijai pavesta įvertinti galimus nuostolius ir parengti kreipimosi į Europos Komisiją dėl nuostolių kompensavimo projektą.

Būtinas dialogas su rinkos dalyviais

Vyriausybėje vykusiame pasitarime akcentuota dialogo būtinybė su šio sektoriaus šalies rinkos dalyviais.
Vyriausybės vicekancleris R. Motuzas informavo, kad anksčiau iš atostogų grįžtantis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius jau trečiadienį susitiks su didžiųjų Lietuvos prekybos centrų atstovais bei pieno ir mėsos gamintojų asociacijų atstovais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto